Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir

Merhaba, 

Makyaj ürünlerini kullanırken herkes en pratik ve en rahat yöntem ile uygulamayı tercih eder. Kimisi elle uygularken kimisi de makyaj fırçalarını tercih eder. Fırça tercih edenlerden biri de benim 🙂

Hem hijyen  hem de ürünü uygulamada yüksek performans elde edilmesi açısından makyaj fırçalarının temizliği çok önemlidir. Bunun için piyasada temizleme amaçlı özel solüsyonlara da ulaşmanız mümkün.Ama ben size evde basit olarak yapabileceğiniz kendimin de kullandığı başka bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

image
Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir

Avucuma bir miktar sıvı sabun sıkıyorum. Sabun yerine bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Sabunun üzerine de seyreltme amaçlı bir miktar su ekliyorum. Temizlemek istediğim fırçayı avucumdaki karışıma yatay bir şekilde sürtüyorum. Bu işlemi fırçanın temizlendiğine emin olduğum süre boyunca uyguluyorum. Daha sonra da suyun altına fırçayı tutup durulama yapıyorum.

Serdiğim havlu ya da havlu peçetenin üzerine fırçaları yatay olarak düz bir şekilde koyup kurumaya bırakıyorum. Fırçaların uç kısmı açıkta kalacak şekilde yatay olarak da kurumaya bırakabilirsiniz.

Temizleme işleminden sonra fırçalar gerçekten ilk günkü gibi oluyor. Hem de daha iyi performans gösteriyor. Hijyen kısmı için de aklınızda soru işareti kalmış olmuyor. Kullanma sıklığınıza göre fırçalarınızı temizleme zamanınızı unutmayın. Haftaya yine merak edilen ilgi çekici başka bir konu ile sizlerle olacağım. Takipte Kalın 😉

Görüşmek üzere 🙂

Toplam Ziyaret: 1577 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir