Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Far Fırçası Önerisi Yves Rocher

Yves Rocher Makyaj Fırçası

Merhaba,

Uzun yıllardır makyaj yapmama rağmen, hep aynı çeşit ve aynı marka ürünlerle hep aynı makyajı yapanlardanım aslında. Ancak son bir yılda makyaj bloggerı arkdaşlarımı ve nice iyi makyaj youtuberlarını gördükçe ben de kozmetikte çeşitliliğe yöneldim ve hiç far kullanmazken far kullanmaya başladım.

Bunun için tabi far ve uygulama için fırça olmazsa olmaz iki ürün. Diğer gerekli ürünler far bazı vs. olarak devam edebilir ancak far ve far fırçası olmadan olmuyor tabi 🙂

Açıkçası ben makyaj fırçalarının önemini geç keşfedenlerdenim. Bunca çeşit fırça, bunca ürün, aynı amaç için alınmış bir sürü fırçaya ne gerek var derken fırçaların mucizesini gördükçe gerekli olduğunu anlayıp ben de yavaş yavaş fırça koleksiyonu yapmaya başladım.  Fakat benimkisi gereklilik dahilinde bir koleksiyon.

Konumuza dönmek  gerekirse far kullanmaya karar verdikten sonra, bloglardan far fırçalarını araştırmaya başladım ve Yves Rocher’in far fırçası ile ilgili olumlu yorumlar okuyunca başlangıç için kalite ve fiyat anlamında değerlendirince bu markayı seçtim.

Ben aşağıda görselini de paylaştığım iki taraflı olan bir tarafı uygulama aplikatörü, diğer tarafı dağıtma fırçasından olan ürünü satın alarak başladım.

yvesrocherfirca
Yves Rocher Makyaj Fırçası

Sol tarafta bulunan uygulama aplikatörü ile farı gözünüze uyguluyorsunuz. Açıkçası işi o kadar kolaylaştırıyor ki! Videolarda gördüğümüz far uygulamasının belirgin olması ve kenarlara taşmaması için göz kenarına bant yapıştırıyorlar ya; adeta o etkiyi veriyor bu aplikatör. Farı uygulayamamak mümkün değil desem yeri 🙂 Far konusu gerçekten çok titiz uygulanması gereken bir nokta ama bu fırça ilginç bir şekilde kendi kendine her şeyi yapıyor. Çünkü ilk denemem olduğu ve koyu kahve tonlar veya toprak tonları ile başladığım göz önüne alınırsa fırça iyi olmasa iyi bir görünüm elde edemezdim 🙂

yvesrochermakyajfircasi
Yves Rocher Makyaj Fırçası

Dağıtma fırçasından oluşan  diğer tarafı ise far uygulamasında şart olan bir özellik. Dumanlı göz makyajı yapmak isterseniz veya göz kapağının kris bölgesini belirginleştirmek isterseniz ya da gözünüze fazla faz uygulamışsanız dağıtma fırçası tüm bunları tek başına yapıyor.

Görselde de görüldüğü gibi fırçanın kılları oldukça sık. İyi bir diğer özelliği ise yumuşacık olması. Bu nedenle göz kapağında uygulaması ayrıca kolay olan bir ürün.

Benim ürünle ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Piyasada uygun veya yüksek fiyatlı olmak üzere pek çok far fırçası mevcut. Ancak hem iyi bir ürün almak, hem de özellikle makyaja yeni başladıysanız fazla para ödememek isteyenler için rahatlıkla önerebileceğim bir ürün.

Ürünün fiyatını net olmamakla birlikte 27 TL civarı diye hatırlıyorum.

 

Yazar Hakkında:

Merhaba Ben Fatma ardalı 🙂 Asıl mesleğim sosyolog ve Sosyal Hizmetler’de çocuk odaklı bir birimde çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Çünkü çocukları çok seviyorum ve hayatlarına dokunmaktan çok keyif alıyorum.  Tam 3 yıldır blog yazıyorum. Kendi adımı taşıyan www.fatmaardali.com  benim kendime ait olan dünyam. Ayrıca blog etkinliklerine katıldıkça, yeni bloggerlarla tanıştıkça ve onlardan bir şeyler öğrenip bir şeyler paylaştıkça daha da zevkli hale geliyor benim için bu dünya. Son zamanlarda kozmetiğe merak sarmakla birlikte kalbimi asıl dolduran moda. Kendim kombin yapmayı, giysilerimi farklı kombinlerde kullanarak zenginleştirmeyi, moda görsellerine bakmayı çok çok seviyorum. Ancak ister moda olsun, ister kozmetik her zaman önem verdiğim şey doğallık, çünkü iş hayatım, sosyal yaşantım vs hepsinde doğal kişiliğimle varım. 

Toplam Ziyaret: 2497 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

One thought on “Makyaja Yeni Başlayanlar İçin Far Fırçası Önerisi Yves Rocher

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir