Max Factor Face Finity All Day Primer

Merhaba, uzun zamandır severek kullandığım  bir makyaj bazından Max Factor Face Finity All Day Primer‘den bahsedeceğim. Sanıyorum yorum yapmak için yeterli kanaat oluştu.

Makyaj bazından beklentilerimiz neler? Bize neler vaadediyorlar öncelikle buna bakmalı.

 Max Factor Face Finity All Day Primer fondöteninizin daha kalıcı ve prüzsüz olmasını sağlar, cildi matlaştırır, yağ tutucu özelliğe sahiptir, SPF 20 ile güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlar.
Max Factor Face Finity All Day Primer

Ben temizleyip nemlendirdiğim cildimin üzerine direkt uyguluyorum. Hassas karma bir cilt yapım olmasına rağmen kışın biraz nemsizlik yaşıyorum. Fondöten kullanmayı çok sevmesemde bazen makyajı daha hoş gösterdiği için kullanıyorum. Fakat cildimde pul pul durabiliyor zaman zaman. Özellikle bu konuda Max Factor Face Finity All Day Primer benim beklentimi çok iyi karşıladı. Makyaj bazının üzerine fondöten uyguladığımda daha prüzsüz birsonuç alıyorum. Hatta fondöten kullanmadığım zamanlarda dahi yüzüme uyguluyorum. Hem daha prüzsüz bir görünüm elde ediyorum hemde verdiği matlık hoşuma gidiyor. Ama bu matlık cildinizi kurutan bir tarzda değil. Cildi sırlıyor gibi düşünebilirsiniz. Baz üstüne uyguladığım toz bronzer allık vb. daha uzun süre kalıcı oluyor. Gözeneklerim daha ufak görünüyor. Kaybolmuyor ama daha az görünüyor.

Beyaz ve fondöten gibi bir kıvamı var. Ama sürerken cildinizle uyum sağlıyor şeffaflaşıyor. Beyaz beyaz durmuyor. Yağlı bir his bırakmıyor. T bölgemdeki Yağlanmayı azaltmada fayda sağlıyor. Makyajın kalıcılığını, daha uzun dayanmasını sağlıyor. Ama üzerine kullandığınız ürünlerde iyi ise tüm gün dayanıyor. Yoksa tüm gün kalıcılık sağlamıyor. Bunlar kış deneyimlerim. Yazın yağlanma artacağından sonuçlar değişkenlik gösterebilir. Çünkü bahsettiğim gibi kışın cildim kuruma eğiliminde.Yazın SPF 20 özelliği ile daha cazip gelecek.  Ben baz üzerine sadece compact pudra uygulamayıda seviyorum sıcağı sıcağına. Fondöten kullanmadanda eşitllenmiş bir rengi elde edebiliyorum.

Tekrar alırmıyım derseniz? Evet alabilirim. Fakat farklı ürünler denemek istiyorum. Şuan farklı bir primer baz deniyorum. Sanırım Max Factor Face Finity All Day Primer ona göre daha kullanışlı geldi bana. Ama bir süre daha deneyip sonra yorumlayacağım. Fiyatı 35-60 TL civarlarında. Ben %50 yada %40 indirimli bir dönemde almıştım. Fiyatı net hatırlayamadım. 

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Toplam Ziyaret: 14486 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 97 Ortalama: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir