Mesafeler Var Aynı Odada

Merhaba arkadaşlar

Bugün sizlere çok severek okuduğum bir kitabı tanıtacağım. ”Mesafeler Var Aynı Odada

Yazarı Efkan Yeşildağ. Kitap Hayat Yayınlarından çıkmış. Benim elimdeki 9. baskısı

Kitap farklı bölümlerden oluşuyor. Her bölümde farklı bir konu işlenmiş. Her evde yaşanılabilen sıkıntılara yer verilmiş. Yaş gruplarına göre çocuk davranışları ve beklentileri anlatılmış. Çocukların bizlerden , bizlerin onlardan neler istediklerine yer verilmiş. Okurken 1-2 madde hariç hemen hepsinde kendimi buldum diyebilirim.

Eşimizin ve çocuklarımızın yapmış olduğu davranışlara değil de o davranışın nedenlerine ve arkasındaki duyguya yoğunlaşmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Böylece onların bizim yanımızda kendilerini değersiz hissetmelerinin de önüne geçmiş oluruz.

Çocuklarımızın da farklı tarzları olduğu bölümlerle anlatılmış. Örneğin bazı çocuklar hissettikten sonra yapanlar grubuna girerken diğeri hissettikten sonra düşünen grupta olabilir. Bazı çocuklar yaptıktan sonra hisseden grupta olabilirken bazısı düşündükten sonra hisseden grupta olabilir. Kitabın sonunda da  anketler var. İlk ankete eşinizle aranız nasıl sorular ve cevaplar ile değerlendirilmesi var. Diğer ankette ise anne babalara anket verilmiş. Burada da çocuklarımızla iletişimimizi sorguluyoruz.

Mesafeler Var Aynı Odada
Mesafeler Var Aynı Odada

Kitabın son bölümünde de Efkan beyin bir ricası var; “Bir sonraki kitabımızda yer verilmesini istediğiniz konuları efkany@gmail.com a gönderir ve bu kitapla ilgili görüşlerinizi lütfederseniz beni ziyadesiyle memnun etmiş olursunuz” diyor.

Kitabı okuyanlarınız varsa bizde yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 513 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: