Meşhur Çine Köftecisi Yeliz’in Yeri Ayvalık

Herkese mutlu haftalar dileyerek yazıma başlamak istiyorum. Mutlu olduğumuz anlar o kadar sınırlı ki ya da içimizdeki mutluluğu keşfedemiyoruz sanırım. An aslında mutluluk yani kendimizi mutlu hissettiğimiz anlar. Ben bu yaz ki tatilimde dinlendim, eğlendim gerçekten kısa da olsa biraz mutlu oldum. Hem mutlu olduğum anları düşündüğümde hem de köftesinin lezzetini düşündüğümde aklıma gelen Ayvalık‘a yolunuz düştüğünde mutlaka yemenizi tavsiye edeceğim bir mekandan bahsedeceğim sizlere.

 

Ayvalık meydanına yakın da yer alan Meşhur Çine Köftecisi Yeliz’in Yeri ; Çine köftesi ile meşhur bir yer adından belli olduğu gibi. Aslında böyle yemekleri yerinde yemek lazım tabii ki ama köfteleri gerçekten de güzel olan bir mekan, çöp şişte güzeldi. Meşhur olmasının yanı sıra ünlülerinde Ayvalık’ta uğrak yerlerinden birisi. Tadı gerçekten enfes olmasına karşın; piyazı pişmemişti, hatta servisi yapan kişiye de sorduk neden böyle olduğunu ama kıvamını tutturmak yani diri kalması için öyle olduğunu söylediler. Köfte ve çöp şişlerine lezzet olarak bir lafım yok, piyaz sertti hiç pişmemişti. Köfte ve çöp şiş porsiyonları da çok ufaktı. İstanbul’da mesela porsiyonlar daha büyüktür, tabiri caizse dişimizin kovuğuna gitmedi de diyebiliriz.

55- 60 TL gibi bir hesap ödedik, aile yeri bir lokanta, hesapta makul ama biraz daha özenle daha hoş bir mekan elde edeceklerini umuyorum. Beğendik mi beğendik ama dediğim gibi ufak tefek şeyler dışında iyi bir mekan olduğunu düşünüyorum, seneye yine gideceğim bakalım aynı mı olacak? 🙂

 

Herkese güzel haberler aldığımız ve sevdiğimiz insanlarla olduğumuz bir hafta diliyorum. Başka bir yazımda görüşmek üzere.

 

 

Toplam Ziyaret: 1651 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir