Mesleğe Göre Nikah Şekeri Seçimi

Düğün mevsimi geldi de çattı. Şimdi gelin ve damatlar için hem hummalı, hem bol çatışmalı bir düğün ve nikah hazırlıkları devresi başlıyor. Bunlardan biri de nikah şekeri seçimi. Her kafadan bir ses. Gelin hanım başka ister, komşular başka akıl verir, kayınvalide başka. Damat bey iki arada bir derede, aslında onun için çok da önemi yok ama, kırmadan kimseyi halletmek lazım diye düşünür bir köşede 🙂 O kadar çok çeşit var ki, bir çoğu da ya bir köşede kirleniyor ya da daha ilk günden çöpü boyluyor. Ben de bugün farklı bir seçenek sunayım sizlere dedim. Biraz şaka biraz gerçek işte yazımın konusu; mesleğe göre nikah şekeri seçimi.

Hesap Makinalı Kartvizitlik
Hesap Makinalı Kartvizitlik
 • Eğer bir finansçı ya da  bankacıysanız, belki biraz maliyetli olacak ama, nikah şekeri yerine harcamalarını yaparken daha dikkatli olsunlar diye bir hesap makinası hediye edebilirsiniz.  Boyun askılısını 5 TL ye bile bulmanız mümkün promosyoncularda. Toplu alırsanız belki daha da indirim yapabilirler, yok ben daha kapsamlı bir şey istiyorum diyorsanız,  onların fiyatı sizin bütçenize göre değişiyor, ama zaten bankacıysanız çok da para harcamak istemezsiniz yada herkese vermemenin bir yolunu eminim bulabilirsiniz. Bir de sizlere uygun, hesap makinalı kartvizitlik tercihi var ki, fiyatlar 3-4 TL.
 • Diyelim teknoloji ile ilgileniyorsunuz. Bilgisayar hayatınızın olmazsa olmazı. O zaman flash bellek sizin için çok güzel bir hediye olabilir. Piyasa da 8-9 TL ‘ye bile bulabilmek mümkün. Hem insanlarında bir işine yarasın di mi? Kalanları da zaman içinde kendiniz kullanabilir yada bir okulda öğrencilere bağışlayabilirsiniz. Bütçenize göre fiyatları değişen micro SD kart da hediye edebilirsiniz.
 •  

  Flash Bellek
  Flash Bellek
 • Diyelim ki, hayatınızı kitaplar, dergiler,  eğitim ve benzeri konulardan kazanıyorsunuz. O zaman  size göre önerilerim de var.  1 TL’nin bile altında geri dönüşümlü tükenmez kalem bulabilmeniz mümkün. Ya da 3 TL ‘ye yine geri dönüşümlü notluk ve yapışkan notluk seti alabilirsiniz. Doğaya her zaman dost kalabilmeliyiz ki, o da bize dost olsun. Yoksa dünyanın yani aslında insanlığın hali vahim.
Hayvan Dostlarımız İçin
Hayvan Dostlarımız İçin
 • Bir veterinerseniz nikahınızda küçük mama paketleri dağıtabilirsiniz. Konuklar çok istekli olmasalar bile, bunları hayvan dostlarımızla paylaşmak zorunda kalacaklar. Hem onlara da iyilik yapmak için fırsat vermiş olursunuz. Bir taşla iki kuş 🙂 Bu önerimi hayvanseverler içinde yapıyorum.
 • Diyelim bir sağlık çalışanısınız. O zaman nikah şekeri olarak, daha sağlıklı olduğu söylenen civalı ateş ölçer ya da küçük bir ilk yardım seti verebilirsiniz. Civalı ateş ölçer bulabilmek için geniş bir arama yapmalısınız. Ben ne yazık ki fiyatlarına ulaşamadım. Dijitallerinin fiyatları ise markaya göre değişiyor. 10 TL’ye bulabilirsiniz.
 • Müzik sizin için vazgeçilmez mi? O zaman 7-8 TL ye kulaklıklı radyo bulabilmeniz mümkün. Müzik ruhun gıdasıdır. Bu seçeneği bir düşünün.
Nikah Canlı Çiçek Hediyesi
Nikah Canlı Çiçek Hediyesi

Bütün bunların dışında, davetlilerinize tohum yada fidan hediye edebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta kaç tanesinin bunları ekebileceği. Çöp olmasın yazık. Bundan daha iyisi onların adına, Gema Vakfı yada Tema Vakfı gibi vakıflara bağışta bulunabilir, adlarına sertifika hediye edebilirsiniz. Canlı çiçek de bir diğer hediye seçimi olabilir.

Mesleğe göre nikah şekeri seçimi konusunda benim önerilerim bunlar. Bütün bunlara nasıl ulaşabilirim derseniz, Google aramalara Promosyon ürünler yazın yüzlerce seçenek çıkıyor. Peki sizin önerileriniz var mı? Hadi yoruma yazın okumak istiyorum 🙂

Sevgiler

Şafak

Not: Resimler internetten alıntıdır.

Toplam Ziyaret: 269 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir