Missha Secret Recipe Peel-off Mask

Peel-of maskeler çıkartırken canımı acıtmaları nedeni ile kesinlikle tercih ettiğim bir bakım ürünü değil artık. Yine de özellikle siyah noktaların temizlenerek gözeneklerin açılması söz konusu oldu mu ilk başvurulacak ürünlerden biri olarak yerini koruyor.

Missha Secret recipe Peeli-off Mask
Missha Secret recipe Peeli-off Mask

Çeşitli peel of maskeleri denemiş (ve bir köşeye atmış) bir insan olarak kullanacaksam bari bir tane kullanayım da işe yarasın diye düşünüyorum. Daha önce yine bu platformda bahsettiğim Avon peel-of maskesi ile dönüşümlü kullandığım bir maske de Missha Secret Recipe Peel of maske.

 

Missha Secret recipe Peeli-off Mask
Missha Secret recipe Peeli-off Mask

Maske yeşil renkli bir jel halinde, üzerindeki sebze resimlerine de gönderme yapar gibi gerçekten de buna benzer bir koku alıyorum ben. Belki de tamamen psikolojiktir bu koku. Onun dışında yapısı oldukça ince o yüzden kuruduktan sonra kolayca soyulması için ince değil kalınca bir tabaka halinde uyguluyorum. Daha önce de belirttiğim gibi kesinlikle saç dibime, dudak üstüme yaklaştırmıyorum bile.

Missha Secret recipe Peeli-off Mask
Missha Secret recipe Peeli-off Mask

Şöyle bir kalınlık burun ve elmacık kemikleri üzerindeki gözenekli bölgeden temizlik yapmak için yeterli oluyor.

Yine de söylemeden geçemeyeceğim, bu tarz maskeler siyah nokta temizliğine yardım ettiği için daha çok genç ciltlere uygun diye düşünüyorum. Hormonal olarak genç ciltler daha çok sebum ürettikleri için siyah nokta oluşmasına daha çok elverişli ama benim gibi daha olgun cildi olanlar da bu tarz maskeleri ara ara kullanabilir. Burada yine önemli bir şey, eğer cildinizde aktif sivilceniz varsa kesinlikle onun üzerine uygulama yapmayın. Hem çok acır hem de daha fazla mikrop kapmasına sebep olabilirsiniz.

Fiyatı 37 TL civarı olan ürünü kendi web sitelerinden temin edebilir ve Buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 1104 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir