Möller’s Balık Yağı Mucizesi

mollers balik yagi

Merhabalar

İyi bayramlar diyerek bugün ki yazıma başlıyorum.

Artık sonbahar mevsimine geçiş yapmış durumdayız. Kendimize daha bir koruma ve dikkat etme zamanı şimdi. Sabah ve gece serin öğlen saatlerinde ise sıcak bir durumla karşı karşıya kalıyoruz.

Bu sıcak soğuk etkileşimden ben çok etkilendiğimden, oğlumun daha çok etkileyeceğini düşünüyorum.  Biz ne kadar dikkat etsekte çocuklarımız koşup terliyor ve kendilerini korumayı pek bilmiyorlar. Önlem almanın tam zamanı.

Nisan ayında katıldığım bir etkinlikte sponsor olan Möllers’in balık yağı hediye edilmişti. İlk fırsatta denemeye karar verdim.

Ben balığı çok severim ve hamilelik dönemimde de sıklıkla tüketmiştim. Ama oğluma yedirmekte çok zorluk çekiyorum. farklı balık cinslerini denesem de istediğim balık yedirme porsiyonuna erişemedim.

Sonbahar bence tamda balık yağını deneme zamanı. Berke son günlerde biraz iştahsız ve kahvaltı dışında pek bir şey yemiyor. Annem eve gittiğimde bugün bir şey yediremedim dediğinde bende o da üzülüyoruz. Şimdi gelişme çağı. Beslenmeye dikkat etmemiz gerekmekte.

Balık yağı geldi hemen aklıma. Takviye kuvvet dedim kendimce.

Hemen denedik ve farkını bir sonraki akşam annemin söylediği sözle teyit etmiş olduk. “Elmas sen bu çocuğa ne verdin? Bugün bir iştahlı, bir güzel yemek yedi. Görseydin”

Tamam dedim. gerçekten işe yarıyormuş.

mollers-balik-yagi
mollers-balik-yagi

Yıllar önce kızım zayıfken aldığım balık haplarından hiç memnun kalmamıştım. Bu da aynıdır diye düşünmüştüm. Yine ön yargı durumu yani.

Balık yağı şurubu son derece faydalı, kuvvetli ve vücut için gerekli olan yağ asidine sahip.

Şurup, zeytinyağı gibi görünüyor. Balık kokusunu almıyorsunuz. Tadı son derece güzel. Karışık meyveli. Benim oğlum her türlü şurubu içmeyi sevdiğinden, ben sıkıntı çekmeden içirebiliyorum. Birde kendimce bir hikaye uydurdum. Hikayeyi anlatarak eğlenceli bir şekilde içiyoruz.

Her gün kullanıyorum dersem yalan olur. Haftada bir veya 2 kere akşamları yatmadan önce veriyorum. Vücut direncini de artırdığı için bağışıklık sistemini güçlendirdiğine inanıyorum. Hafif soğuk algınlığımız başlamıştı ve ilaç içmeden kurtulduk diyebilirim.

Soğuk yerde yani buzdolabında saklanması gerekiyor.

Açıldıktan sonrada 4 ay gibi bir zamanda tüketilmesi gerekmekte.

Ürün sadece eczanelerde satılmakta ve fiyatıda 65 TL civarında.

Ben son derece memnun kalarak kullanmaktayım. Şimdilik biraz ara vermek istiyorum ve balık sezonu açıldığından balık yağı yerine, balık yedirmeyi planlıyorum.

Umarım başarılı olabilirim 🙂

Haftaya farklı bir konu ile görüşmek üzere. Hoşça kalın.

Sevgiler ve iyi bayramlar

mollers-balik-yagi
mollers-balik-yagi

Omega 3 Yağ Asitleri: Omega 3 yağ asitleri vücut için gerekli olan ama vücudun üretemediği yağ asitleridir. Besinlerle alınamadığı durumlarda gıda takviyeleri ile alınmaları gerekmektedir.Temel Omega-3 yağ asitleri alfa-linolenik asit, eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosaheksaenoik asit (DHA)’dır. Alfa-linoleik yağ asidi bitkisel kaynaklı olup dereotu, semizotu, tere gibi yeşil yapraklı sebzelerde bulunurken, hayvansal kaynaklı olan EPA ve DHA sadece derin deniz balıkları, bazı algler ve balık yağı gibi balık ürünlerinde bulunmaktadır. Vücudumuzda besinlerle alınan alfa-linoleik yağ asidinden EPA ve DHA dönüşümü olmakla beraber bu dönüşümün çocuklarda ve yaşlılarda yeterli olmaması nedeniyle günlük beslenme ile veya beslenme ile alınamadığı durumlarda takviye edici gıdalar ile EPA ve DHA’nın alınmasının gerekli olduğu belirtilmektedir. Balık ve balık yağları, özellikle Omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengin besin kaynaklarıdır.

Daha detaylı bilgi için Mollers‘in sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 34 Ortalama: 2.7]
Toplam Ziyaret: 26200 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com