Müşteri Memnuniyeti Önemli

Her birimizin ilgilendiği ve takip ettiği mağazalar vardır. Ben kozmetik alışverişlerim için genelde Gratis mağazasını tercih edenlerdenim.

Son zamanlarda Gratis çalışanlarıyla ilgili yaşamış olduğum iki farklı deneyimden bahsetmek istiyorum.

Ne zaman Avm gezmelerinde bulunsam mutlaka Gratis’e uğrar, katalogu inceler ihtiyacım olanı alır çıkarım.

Bir ay önce Zorlu Center’da bulunan Gratis mağazasında oğlum Berke ile ilgilenirken unutmuşum. Banka arayıp kredi kartınızı iptal ettik, yenisini gönderelim diyene kadar kartımı unuttuğumdan bile haberim yoktu. Kasiyer bayan benim bankamı arayıp iptal ettirmiş. Çok güzel bir harekette bulunmuş. Ben bu yaklaşımdan dolayı çok memnun kaldım. Bununla ilgili bir post hazırlamak istiyordum ki, ikinci memnuniyetimi yaşadım. 

Geçen hafta Gratis‘te duş jellerinde bir alana bir bedava kampanyası olduğunu biliyordum. Benim ihtiyacım var. Ben her zaman aynı ürünü kullanmıyorum. Farklı markalarda farklı kokularda duj jellerini seviyorum. Sadece Gratis’e özel olarak gelen Creightons marka duş jelini satış elmanı sayesinde aldım. Her ikisinde harika koktuklarını ve kalıcılığının da üst seviyede olduğunu söyleyince hemen tercih ettim. Personelin yaklaşımı çok güzeldi ve beni bilmediğim bir marka konusunda ikna etmeyi başardı. 

Elimde duş jelleri kasada ödeme yapmak için bekliyorum. Kasiyer bayanın sıcak gülümsemesi bizi sohbet etmeye yönlendirdi. Alix Avien göz kalemlerinde de bir alana bir bedava olduğunu söyleyerek kalıcılığını anlattı. Hemen elime uygulayarak test etti. Yaz aylarında akmayan bir kalem kullanmanın önemini vurguladı. Bir siyah ve bir de mavi tercih ederek göz kalemlerinden aldım. Gliss boyalı saçlar için saç serumunu da, saç boyamın canlı kalması için tercih ettim. Fiyatı çok uyguna geliyordu. Golden Rose şeftali tonu ruju kasiyer bayan beyaz tenli olduğum için bana çok yakışacağını söyleyerek ve tester deneterek gösterdi.

gratis

Kasada ben ödeme yaparken sıcak satışla karşılaştım ve tek duş jeli almak isterken yanına yeni ürünler ilave ederek  ekonomik bir bedel ödeyerek ayrıldım. Aldığım ürünlerin hepsinde indirim ve promosyon vardı. Hizmetten satıştan, ilgi ve alakadan son derece memnun kaldım. Memnuniyetin son zamanlarda en önemli hizmet olduğunu varsayarsak, markaların asıl vitrini yetiştirdikleri ve eğittikleri elemanlarla alakalı. Mutlu müşteri beraberinde, başka müşteri getirirken, mutsuz müşteri beraberinde çok daha fazla mutlu olmayan müşteri götürüyor. 

Şikâyetlerimizi ne kadar sıklıkla dile getirebiliyorsak, memnuniyetlerimizde o sıklıkta söylemek gerektiğine inanıyorum ve haftaya görüşmek üzere hoşçakalın diyorum. 

Sevgiler, 

 

 

Toplam Ziyaret: 4264 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

5 thoughts on “Müşteri Memnuniyeti Önemli

 1. keşke bütün mağazalarda bütün satış görevlileri böyle olsalar genelde pek bir kendilerinden bile bıkmış durumda oldukları için insan bir şey sormaya korkuyor ama yine de evet Gratis diğer kozmetik mağazalarına göre bu konuda bir tık öde diyebilirim..

  1. Aynen katılıyorum. İnsan bazen özgürce dolaşmak isterken, bazen de yardım destek almak istiyor. İşini bilen ve ne almak istediğinizi anlayan personelle iletişim kurabilmek harika bence.

 2. Benim için de müşteri memnuniyeti çok önemli. Farklı bir kozmetik mağazasında yaşadığım bir tecrübe var ki anlatamam.
  Personele nail art seti soruyoruz yüzümüze bakıyor, ne olduğunu anlatmaya çalışıyoruz anlamıyor. Aynı yerde far fırçası soruyorum diğer personel eli ile fırçalara vurup buradan bakın diyor gidiyor. Kaş farı soruyorum işaretle yerini gösteriyor.
  Şaka gibi bir akşamdı. Eve gelir gelmez merkeze mail attım. İlgili mağazanın müdürü arayıp özür diledi, tekrarı olmayacağından bahsetti.
  Vasıflı eleman almaları ve yaptıkları iş konusunda eğitim vermeleri çok önemli.
  Gratis’in Profilo AVM ve Şirinevler şubelerinden alışveriş yapıyorum ve şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.
  Sevgiler

  1. Merhaba.
   Bazı personeller gerçekten eziyet ediyorlar müşterilerin. Şikayetinizi dikkate alıp dönüş yaptıkları için, markalarına önem verdikleri belli olmuş. Sonuçta gönlümüzü almayı başarabilmişler.
   Sevgiler

 3. Merhaba.
  Stres ve hızlı onayı olmadan kişisel ya da işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse biz şimdi Başbakan faiz oranı kredi sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın. Bizim kredi güvenli ve daha fazla bilgi ve uygulamalar için, güvenli olup, bu e-postaya cevap lütfen. (privateloaninvestment@outlook.com) gerekli ad ve miktarı.

  bize ulaşın bugün (privateloaninvestment@outlook.com)

Comments are closed.