Mutluluk veren lezzet şekilleri, hayatınıza “Tat” katsın diye üretiliyor…

Tat Makarna

Bloggerlar Paylaşıyor’un değerli okuyucularına sıcacık bir merhaba:)

Tat Makarna lezzetleri ile Bloggerlar Paylaşıyor 1 Yaşında blogger davetinde tanıştım. Mutluluk veren lezzet şekilleri, hayatınıza “Tat” katsın diye üretiliyor…

Birbirinden lezzetli farklı şekildeki makarna ve şehriyeleri ile bizimle oldular.

tat
Tat Makarna

Tat Makarna 1980 yılında Gaziantep’te üretilmeye başlamış. Teknolojik gelişmelerin en yakın takipçisi olan Tat Makarna, 18 bin metrekarelik alanda kurulu bilgisayar kontrollü kontinü entegre tesislerinde hazırladığı 20 türdeki makarnasını, kalitesine ve lezzetine yakışan üst düzey bir sistemle el değmeden üretiyor. El değmeden üretilen ve en son teknoloji ile üretilen makarnaları tüketicilerin ilgilerini çekeceğe benziyor.

Tat Makarna; ürünlerinde mükemmel kalitedeki %100 sert durum buğdayını kullanıyor.

Tat makarna günlük 250 ton irmik ve 250 ton makarna üretim kapasitesine sahip. Adındaki mana kadar tatlı ürünlerini bende denedim ve beğendim.
Ürün gruplarında; Kelebek / Farfalle, Kalem Kesme / Penne Rigate,Spagetti / Spaghetti, Burgu / Fusilli,Yüzük / Thimbles,Fiyonk / Tripolini,Mantı / Lumache,Dirsek / Elbows,Kalın Kesme / Sedani Rigate,İnce Kesme / Sedanini Rigate,Midye / Shell,Fırın Spagetti / Bucatini,Şehriye / Vermicelli,Kuskus / CousCous,İrmik / Semolina,Un / Flour gibi çeşitleri bulunuyor.

Modern teknoloji ile sağlığa ve hijyen koşullara göre üretilen bu ürünleri aşağıdaki linkten de detaylıca inceleyebilirsiniz.

Tat Makarna

Makarna ile ilgili sitede bir çok tarife de yer verilmiş. İncelemek isterseniz  Tarifler İçin Tıklayınız

tat-makarna
Tat Makarna

Son olarak öğrendiğim bir kaç da ipucunu paylaşayım sizlerle..

Haşlama suyunuz kaynayıp makarnanızı attıktan sonra makarnaları tahta bir kaşıkla muhakkak 1 kez karıştırınız.

Makarnanın ideal pişirme süresi paketlerimizin üzerinde yazmaktadır. Bu süre makarnanın şekline göre değişir. Kaynayan suya makarnayı kattıktan sonra suda belirli bir süre durulma olacaktır. Makarnanızın pişme süresi bu durulma geçip su tekrar kaynamaya başladıktan sonra başlar. Makarnanın pişip pişmediğini anlamanın en geçerli yolu ise tadına bakmaktır. Bu nedenle pişirme sırasında paket üzerinde yazan süreden 3, 2 ve 1 dakika önceden makarnanın tadına bakınız.

Soslu bir makarna yapıyorsanız, kaynama süresini 1 dakika kısaltabilirsiniz. Çünkü sosun sıcaklığıyla makarna bir miktar daha pişecektir.

Makarnayı pişirirken, haşlama suyuna tuz atınız, çünkü makarna tuzu sever. Tuzu, makarnanın suyu kaynadıktan sonra atmalısınız. Tuzun erimesine fırsat verdikten sonra makarnanın hepsini aynı anda atınız. Eğer tuz diyetiniz varsa tuz yerine limon sıkabilirsiniz.

Makarnanın haşlama suyuna yarım çay bardağı süt koyup lezzetini artırabilirsiniz.

Toplam Ziyaret: 1057 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir