Okumak Özgürlüğe Uçmaktır&Kidsnook

Kidsnook

Araştırmayı, takip etmeyi ve yeni yerler bulmayı çok seviyorum.

Özellikle oğlum Berke ile yapacağımız her aktivite beni çok mutlu ediyor.

Kidsnook’u nereden nasıl buldum tam olarak hatırlamıyorum ama uzun zamandır Instagram’da takip ediyordum. Bir yer veya bir mekan hakkında gelişmelerden daha hızlı haber alabilmek için instgaram benim için ön planda. Çünkü daha hızlı erişmeye çalışıyorum.

Oğlumun eğitimi ve eğlenmesi benim için çok önemli. Çağımızda çocuklarımızın büyük bir kısmı avm çocuğu olmuş durumda. Evlerinden sokağa çıkamayan çamura bulanmış pek çocuk görmüyorum. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan çocuklar için bence bu durum büyük bir sorun.

Zamanımızda kendi icadımız olan oyuncaklar bu günlerde yerini teknolojik oyuncaklara bırakmış durumda. Lastik atlayan kız çocukları nerede? Şimdi bu satırları yazarken kendim geldim aklıma. Lastik oynamak en sevdiğim oyundu. Arkadaşım yansın da sıra bana gelsin diye sabırsızlandığım anılarımı hatırladım şimdi.

Ayyy benim gibi 77’ler hadi çocuk olalım. Çenem düştü yine 🙂 Ne anlatacaktım. Ne anlatıyorum 🙂

Kidsnook
Kidsnook

Kidsnook, 06-12 yaş aralığındaki çocuklara kitap ve okuma alışkanlığını kazandırmak ve masal dinleyerek, hem masal sevgisine kavuşmak, hemde masal anlatmayı öğrenmeyi amaçlamış ve bunun için kurulmuş bir mekan, bir kitapevi, ayrıca bir oyun salonu, enerjik ve çok güzel bir iş yeri diyebilirim.

Kidsnook

 

Paylaşılan resimleri çok çok beğenip en kısa sürede görmek istediğim bir mekanı sonunda arkadaşım Yasemen ile giderek ziyarette bulunduk. Berke ile Duru içeri adım atar atmaz koşuşturmaya başladılar. Ağaç evin içine girip çıkıyor, saklambaç oynuyorlardı.

kidsnook_agacev
Kidsnook
kidsnook_agacev
Kidsnook

Bizim asıl amacımız saat 15:00 başlayacak olan ‘Sensory Station’ aktivitesiydi. Zamanımız geldiğinde biz anneler çocuklarımız ile birlikte minik sandalyelerde yerimizi aldık. Neler yapılacak neler hazırlanılacak gözlemleyip, doğru seçim yapıp yapmadığımızın sorgulamasını yapcaktık.

kidsnook_anneler
Kidsnook

Çocuklarımıza kinetik kum verildi. Kum desem kum değil, oyun hamuru desem oda değil. Farklı bir yapıya sahip bir oyun aracı. (kinetik kum hakkında detaylı yazımı bir sonrakine saklıyorum)

kinetik_kum
Kidsnook

 

kidsnook
Kidsnook

Kinetik kum dışında plastik kalıpları plastik bardak ve süslemeler eşliğinde kek, meyve suyu, pizza yaptılar. Biz rahat durur muyuz, biz de çocuklarımızın yaptıklarını yedik.

Yasemen ile ben yaklaşık yarım saat çocuklarımızın yanında durduktan sonra ayrıldık ve birer kahve içelim dedik. Yalnız içtiğimiz kahve ve cheesecake aşırı pahalıydı. Bunu söylemeden edemeyeceğim. Daha uygun olmalı. Bu bir geri bildirim ve KidsNook yöneticileri tarafından değerlendirmeli.

kidsnookoyun
Kidsnook

Çocuklar oyunlarını bitirdikten sonra bahçede ve ağaç evde bir güzel oynadılar. Güzel vakit geçirdiler. Sonrasında hep beraber kitapların arasında dolaşarak kitap ve hikayeleri inceledik. Ben oğluma Yasemen de kızına hikaye kitabı seçti.

kidsnookoyun
Kidsnook

 

Kids Nook çocuklarımıza okuma alışkanlığı ve duyularını kullanmayı etkin kılan bir oyun evi. Bizim katıldığımız etkinik ücretliydi ve 50 TL ödedik. Ayrıca ücretsiz okuma günleri de var. Instagramdan takip edebilirsiniz.

Ben çocuğumun yüzünde oluşan tatlı bir gülümseme ile ve bir sonra ki ayın etkinlik bültenini de  alarak KidsNook’tan  ayrıldım. Bu benim için yeterliydi. Benim beklentimi karşıladı. Bir daha gider miyim? Giderim. Daha farklı bir çalışma yapmak için değerlendirebilirim. Yine arayış içerisindeyim. Gidip denedikten sonra yine başka mekanlarla ilgili paylaşımda bulunacağım.

Takipte kalmanız dileğiyle.

Not: Veeee bizi çok beğenmişler. Resmimizi yayınlamışlar.

Teşekkürler 🙂 

Kidsnook
Kidsnook
Toplam Ziyaret: 2146 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir