Onur Hava Yolları Müşteri Memnuniyetsizliği

 

Merhabalar

Bugün ki yazım hiç de olumlu değil ama okuyanlar için karar vermede olumlu sonuçlar doğurabilecektir.

Bu yılın başında tatil planlaması yaparken Onur Air’den İstanbu’dan İzmir’e gidiş- geliş ucuz uçak bileti satın aldım. Birde ne olur ne olmaz diye de sigorta yaptırdım. Buraya kadar her şey normal.

Ama iş uçuş zamanımıza geldiğinde resmen eziyet çektik diyebilirim.

Neler mi yaşadık? Anlatıyorum.

Onur air

Uçuşumuz 1 Ağustos ve saat 07:05. hazırlıklar yapılmış. Uçağa yetişmek için saatler kurulmuş her şey tamam derken gecenin birinde gelen bir mesajla keyfim kaçtı.

Uçuş 2 saat 30 dakika gecikme olarak gerçekleşebileceğini yazıyordu.

Rötar yemiş bulunmaktaydık.

Tabi ki hoşuma giden bir durum olmadı. Yeniden alarmlar ayarlandı ve uçuşa 2,5 saat kala hava alanı yolu tutuldu.

7:05 de kalkması gereken uçağımız 9,35 de kalkacak diye çıkış kapısında bir an önce uçağa binmek için bekliyoruz.  Sabırsız ve gerginiz.  Kapıda sıra olmuşuz uçağın kalkmasına az bir zaman kalmış ve ortalıkta kimsecikler yok. Uçağın kalkmasına 15 dakika kalmış kimse gelip bilet kontrolü yapmıyor, bırakın onu muhatap bulabileceğiniz kimse de yok.

Benim gibi düşünen diğer yolculardan homurtu yükselmeye başladı. Ben evimden geliyordum ama bazıları İstanbul aktarmalı tercih yapıyorlardı. O kadar süre bekletilmeyi kimse hak etmiyordu. Biz deli gibi yığılmış bir vaziyette kapıda kuyrukta beklerken bir yetkili gelipte ne bir açıklama yapıldı ne de bir özür dilendi.

9,25 de yetkililer geldi ve bilet kontrollerinden sonra uçağa geçtik. Orada da bekletildik mi? Uçak 10:05 de kalkış yaptı. Ben yine kızıma serzenişte bulunuyorum. Kimse özür dilemiyor nasıl bir hizmet derken. Kaptanımız  konuşmaya başladı ve özürlerini iletti.

İkram servisinin ücretli olduğu Onur Air’de o gün, o uçuşta yolcularına kek ve içecek ikram etmiş oldular.

Bence kendilerince bir özürdü bu.

Nihayet İzmir Adnan Menderes hav alanına indik. O saatte inen tek uçak biz olmamıza rağmen 25 dakika bagaj bekledik. Yine bir gerginlik.

Buraya kadar olan gidiş maceramızdı.

Şimdi de dönüş maceramıza geçelim:))

Dönüş uçağımız 6 ağustos 19,20. Kendimizi ayarlamış otelden çıkmış yine hava alanına 2 saat kala gelmişiz. Bagaj teslimi yapıyoruz. Kontrolden geçerken   yine bir gecikme.  Bu sefer bir saat. Neden mi? İstanbul’dan uçak gelmedi.  Yine sinir içerisindeyiz.Kızımla söyleniyoruz.  Zaten iki saat erken gelmişsiniz. Üstüne bir saatte rötar yiyorsunuz. Boş boş geçecek tam üç saat demek.

Vakit geçmek bilmiyor. Oğlum berke yaramazlık yapıyor. Sürekli ne zaman uçak kalkacak diyor. Kalkıp havaalanında turluyor zamanın gelmesini bekliyorsunuz. İstanbul’a inmeniz gereken saatte yeni kalkış yapmak gerçekten kızdırıcı.

Çok zor geçen bir üç saat oldu.

Nihayet yine uçaktayız. Bu sefer hızlıca uçağa giriş yapıldı. Bir saattir gecikme ile ilgili kesinlikle özür dilenmedi .

Bu sefer geç kalmadan havalandık ve kısa sürede İstanbul’a iniş yaptık. Uçak yanaştı kemer ışıkları söndü sizde doğal olarak uçaktan inmek için ayaklanıyorsunuz, yok ama çıkamadık. 15 dakika uçağın içinde kapıların açılmasını bekledik. şaka gibi. Zaten iniş yaptığınızda hava alanı çevresinde dolaşıyorsunuz. Birde o süreye kapıların açılma süresini eklerseniz, vay halinize. İzmir’den İstanbul’a gelmek 40 dakika. Hava alanında dolaşıp kapıların açılmasını beklemek 30 dakika. Resmen eziyet. Birde uçağın hem ön, hem de arka kısmında iki çıkış kapsı varken nedendir bilmem sadece tüm yolcuların ön kapıdan çıkmasını isterler ve uzun bir kuyruk yaparlar. Buda ayrı bir tartışma konusu bence. Nihayet bagaj almaya geçebildik.  Artık evime gitmek istiyorum dedim.

Ruh halimin nasıl olduğunu size bırakıyorum. Biraz anladığınızı umuyorum.

Siz neden uçağı tercih ediyorsunuz? Rahat ve hızlı ulaşım almak için. Uçak ücretleri diğer taşıma araçlarına göre daha pahalı. Verdiğiniz paranın hizmetini almakta en doğal hakkınız. Bu zamana kadar hep Türk hava Yolları ile seyahat ettim ve çok memnun kaldığımı hep söylemiştim. Şimdi yeniden tasdikleyerek tekrar ediyorum.

Onur Air bir daha tercih eder miyim. Kesinlikle etmem.

Haftaya görüşmek üzere:)

Toplam Ziyaret: 418 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir