Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser

Hepimizin cildinde istediği ortak noktası pürüzsüzlük, ölü derilerin olmaması, cilt yüzeyinin sağlıklı gözükmesidir. Eğer ama hassas bir cildiniz varsa özellikle peeling işlemleri sorunlu olabiliyor. Bir süredir ama severek kullanabildiğim peelingim Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser.

Osmoclean-Gentle-Deep-Pore-Cleanser

Institut Esthederm Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser

Institut Esthederm markası özellikle hassas ciltleri düşünerek, içerisinde mikro tanecikler olmayan, cildi çizmeden üzerindeki ölü deriyi arındırmak için bu kremsi peelingi üretmiş.

Yapısı tamamen kremsi. Tüm yüz boyun bölgesinde kullanılabiliyor. Kuru cildime bir miktar elime aldığım kremsi peelingi dairesel hareketlerle sürmeye başlıyorum. Öncesinde yumuşak kolay hareket imkanı veren krem birkaç dakika içerisinde koyu bir kıvama geçiyor. Sonrasında cildimi yıkıyorum. Sonuç tüm ölü derilerimden kurtulmuş ve rahatlamış bir cilt.

Sürekli kullanımım da dahi cildimde bir reaksiyona sebep olmadı. Hassas ve kuru ciltler için şu ana kadar denediğim peelingler kadar da etkili oldu.

Özellikle gözeneklerimin içerisine işleyen ölü derileri ve havadan gelen gözeneklerimi tıkayan herşeyi çok iyi bir şekilde temizliyor.

Ardından cildime uyguladığım bütün bakım kremlerim, çok daha iyi etki ediyor.

Osmoclean-Gentle-Deep-Pore-Cleanser-kullanım-sıklığı

Kullanım sıklığı

– Hassas ve reaktif ciltler : Ayda 2 kere

– Normal ciltler : Haftada 1 kere

– Yağlı, karma, siyah noktası olan ciltler: Haftada 3 kere

Özellikle bu kullanım sıklığına dikkat ediyorum. Eğer daha fazla yaparsam, cildimde kızarıklık olabiliyor.

Eğer sizlerde granül içermeyen bir peeling arıyorsanız, Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser deneyebilirsiniz.

Sevgiler

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 2.3]

Toplam Ziyaret: 614 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSevda Göksel

Yazar Hakkında

(31 yazısı var )

Merhaba,

Ben Sevda. Atopik, dermatit suya bile alerjisi olan hassas ciltli bir bayanım. Saç bakımı denilince gözlerinde yıldızlar beliren, evimde 2 melek kediciğim (zilli ve pörtlek) ile yaşıyorum. Bir bloğum var http://sevdaninzillisi.blogspot.com.tr/ Aslında blogumu açma nedenim, benim gibi hassas ciltlere sahip kişilere önerilen bir ürünün cildimde yaptığı reaksiyondan sonra tedavi sürecimde karar verdim. Her zaman yazdıklarımda tek bir şeyi öneririm. Ben kullandım, ancak sizin cildinizde benim gibi hassassa lütfen iyice okuyun, alerjiniz varsa eğer ona göre alıp almayacağınıza karar verin. Bu platfomda, denediğim ürünler, sevdiklerim,sevmediklerim, belki aralarda gezdiğim sevdiğim yerleri sizlere dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Böyle kocaman bir ailenin arasında yer almaktan çok mutluyum.

Web sitesi: