Otacı Meyveli Şampuan

Merhaba,

Bugün sizlerle Otacı‘nın yeni çıkardığı Meyveli Şampuan hakkındaki izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. 

Bildiğiniz üzere, Otacı bitkisel ürünleri ile ünlü bir marka. %100 Türk sermayeli olan markanın web sitesinde kuruluşunun 1955’lere dayandığı yer alıyor. Ayrıca marka, ürünlerini hiç bir hayvan üzerinde test etmiyormuş ki bu bizler için de çok önemli bir nokta.

Geçtiğimiz haftalarda, yeni çıkardığı meyveli şampuanlardan Boyalı saçlar için olan Portakal& Tarçın ürününü deneme fırsatım oldu.

Otacı Meyveli Şampuan

Ürün hakkında kısa bir araştırma yaptım öncesinde. Firmanın beyanına göre içeriğinde;

  • SLES (Sodium Laureth Sulfate/Sodium Lauryl Ether Sulfate), SLS (Sodium Lauryl Sulfate), paraben, silikon, boyar madde içermez.
  • Temizleyici ana maddeleri (Disodium Cocoyl Glutamate ve Sodium Cocoyl Glutamate) Ecocert (Organik ) sertifikalıdır.
  • Dermatolojik testleri yapılmıştır.
  • pH değeri cilt ile uyumludur.
  • Hayvansal kökenli maddeler içermez.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimde ise memnun kalanlar olduğu gibi aşırı kokusu nedeniyle rahatsızlık duyanlarda olduğunu gördüm.  

Benim izlenimlerime gelince;

  • Kokusu çok güzel, yıkanırken aşırı koku hissetmedim. Kuruduktan sonra da kokusu bir süre daha devam ediyor. Bence rahatsız edici değil.
  • Yıkarken sanki köpükten kurtulamadım gibi hissedip uzun süre durulama yaptım. Oysa saçımda hiç köpük yoktu. Hatta yıkarken kremsiz saçlarımı açamayacağımı düşündüm ancak kremsiz de kolayca taradım.
  • Yıkandıktan sonra, saçımda ağırlık yaptı gibi geldi. Kuruduktan sonra o ağırlık hissi yerini yumuşak ve hacimli saçlara bıraktı. 
  •  Özellikle yıkama süresini uzattım ve saçlarım daha geç yağlandı gibi geldi bana. 
Otacı Meyveli Şampuan

Ürünün 4 farklı çeşidi var.  Boyalı saçlar için Portakal & Tarçın, yağlı saçlar için Elma & Nane , kuru saçlar için Vanilay & Hindistan cevizi ve normal saçlar için Şeftali & Aloe Vera .

400 ml.’lik ambalajda satışı yapılıyor. Tavsiye edilen raf fiyatı 21.90 TL. Kozmetik ve marketlerde kolayca bulabiliyorsunuz. 

Toplam Ziyaret: 4531 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 25 Ortalama: 2.5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir