Otacı Meyveli Şampuan

Merhaba,

Bugün sizlerle Otacı‘nın yeni çıkardığı Meyveli Şampuan hakkındaki izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. 

Bildiğiniz üzere, Otacı bitkisel ürünleri ile ünlü bir marka. %100 Türk sermayeli olan markanın web sitesinde kuruluşunun 1955’lere dayandığı yer alıyor. Ayrıca marka, ürünlerini hiç bir hayvan üzerinde test etmiyormuş ki bu bizler için de çok önemli bir nokta.

Geçtiğimiz haftalarda, yeni çıkardığı meyveli şampuanlardan Boyalı saçlar için olan Portakal& Tarçın ürününü deneme fırsatım oldu.

Otacı Meyveli Şampuan

Ürün hakkında kısa bir araştırma yaptım öncesinde. Firmanın beyanına göre içeriğinde;

  • SLES (Sodium Laureth Sulfate/Sodium Lauryl Ether Sulfate), SLS (Sodium Lauryl Sulfate), paraben, silikon, boyar madde içermez.
  • Temizleyici ana maddeleri (Disodium Cocoyl Glutamate ve Sodium Cocoyl Glutamate) Ecocert (Organik ) sertifikalıdır.
  • Dermatolojik testleri yapılmıştır.
  • pH değeri cilt ile uyumludur.
  • Hayvansal kökenli maddeler içermez.

Kullanıcı yorumlarını incelediğimde ise memnun kalanlar olduğu gibi aşırı kokusu nedeniyle rahatsızlık duyanlarda olduğunu gördüm.  

Benim izlenimlerime gelince;

  • Kokusu çok güzel, yıkanırken aşırı koku hissetmedim. Kuruduktan sonra da kokusu bir süre daha devam ediyor. Bence rahatsız edici değil.
  • Yıkarken sanki köpükten kurtulamadım gibi hissedip uzun süre durulama yaptım. Oysa saçımda hiç köpük yoktu. Hatta yıkarken kremsiz saçlarımı açamayacağımı düşündüm ancak kremsiz de kolayca taradım.
  • Yıkandıktan sonra, saçımda ağırlık yaptı gibi geldi. Kuruduktan sonra o ağırlık hissi yerini yumuşak ve hacimli saçlara bıraktı. 
  •  Özellikle yıkama süresini uzattım ve saçlarım daha geç yağlandı gibi geldi bana. 
Otacı Meyveli Şampuan

Ürünün 4 farklı çeşidi var.  Boyalı saçlar için Portakal & Tarçın, yağlı saçlar için Elma & Nane , kuru saçlar için Vanilay & Hindistan cevizi ve normal saçlar için Şeftali & Aloe Vera .

400 ml.’lik ambalajda satışı yapılıyor. Tavsiye edilen raf fiyatı 21.90 TL. Kozmetik ve marketlerde kolayca bulabiliyorsunuz. 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 22 Ortalama: 2.5]

Toplam Ziyaret: 3862 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com