Otizm Yolculuğumu Umuda Çevirmek için Benimle Koşar mısın?

Türkiye’de düzenlenen en önemli spor organizasyonlarından Vodafone 38. İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. 13 Kasım Pazar günü düzenlenecek olan maratonda hala yerinizi almadıysanız, hemen harekete geçin ve bir hayale siz de ortak olun. Tohum Otizm Vakfı, 600’ü aşkın gönüllü koşucusuyla, otizmli çocuklara eğitim desteği için koşacak. Otizmli çocukların bağımsız, özgür bireyler olarak yaşayabilmeleri için… Haydi siz de bu maratonda bir hayale ortak olun, otizmli çocukların eğitimlerine katkıda bulunun!

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan Vodafone 38. İstanbul Maratonu, bu yıl 13 Kasım Pazar günü start alıyor! Şehitler Köprüsü’nde gerçekleşecek olan maraton koşusu 42K, 15K, 10K ve Halk Koşusu olmak üzere 4 farklı kategoride düzenlenecek. Her seviye için farklı parkurların bulunduğu maratonda binlerce kişi yine ortak hayalleri için koşacak. Tohum Otizm Vakfı ise 600’ü aşkın gönüllü koşucusuyla, 13 Kasım İstanbul Maratonu’nda adımlarını otizmli çocuklara eğitim desteği için atacak.

Gelin Adımlarımızı Birlikte Atalım
Gelin Adımlarımızı Birlikte Atalım

Gelin Geleceklerini Birlikte Aydınlatalım

Tohum Otizm Vakfı, şimdiye kadar katıldığı sportif etkinlikler kapsamında 341 koşucusunun adımları sayesinde, 3.710 bağışçıdan 591.255 TL bağış topladı ve 30 otizmli çocuğa 1 yıllık eğitim bursu sağladı! Bu yıl hedef çok daha yüksek. Gelin siz de bu maraton onlar için koşun, otizmli çocukların iyi olmaları için TEK ÇARE olan eğitimlerine katkıda bulunun!

Bunları Biliyor musunuz?

  • Otizmin tek tedavisinin ERKEN TANI ile YOĞUN, SÜREKLİ EĞİTİM olduğunu BİLİYOR MUSUNUZ?
  • Günümüzde her 68 ÇOCUKTAN 1’inin otizm riski ile dünyaya geldiğini ve otizmin görülme sıklığının çok büyük bir hızla arttığını BİLİYOR MUSUNUZ?
  • Dünyada her 20 DAKİKADA 1 çocuğun otizm tanısı aldığını BİLİYOR MUSUNUZ?
  • Otizmin erkek çocuklarda, kızlardan 4 KAT FAZLA oranda görüldüğünü BİLİYOR MUSUNUZ?
  • Ülkemizde 0-18 yaş grubundaki 352.000 otizmli çocuk ve gencimizden sadece 29.782’sinin EĞİTİME ERİŞEBİLDİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?
  • Otizmli çocukların, ismi söylendiğinde bakmamak, göz kontağı kurmamak, bazı objelere aşırı ilgi duymak, örneğin çamaşır makinesini saatlerce izlemek gibi belirtiler gösterdiğini BİLİYOR MUSUNUZ?
tohum otizm vakfı
Gelin Adımlarımızı Birlikte Atalım

Otizmli Çocuklara Eğitim Desteği İçin

Tohum Otizm Vakfı’nın çalışmalarına ve otizmli çocuklarımızın eğitim fonuna katkı sağlamak isterseniz Akbank, Garanti ve Yapı Kredi Bankaları 5055 numaralı hesaba dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Yine tüm telefon operatörlerinden TOHUM yazıp 5290’a SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Her türlü desteğiniz için bize www.tohumotizm.org.tr adresinden ve 0212 244 75 00 no’lu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Tohum Otizm Vakfı’na yapacağınız her türlü katkı çocuklarımızın umut ettiğimiz gelecekleri için çok önemli bir adım olacaktır.

Tohum Otizm Vakfı Hakkında

Tohum Otizm Vakfı 2003 yılından bu yana otizmli çocukları erken tanı ve eğitimle topluma kazandırmak, otizmli çocuklar ve ailelerinin eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit şart ve fırsatlarla yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Vakfın otizm ile ilgili diğer vakıf ve derneklerden farkı ise sadece örnek bir model okul kurmakla kalmayıp, devletin otizmli çocuklara ve ailelerine verdiği sağlık ve eğitim hizmetlerine yurt çapında destek olmak gibi daha kapsamlı amaç ve hedeflerle kurulmuş olmasıdır. Kar amacı olmayan, kamu yararına kurulmuş olan bir eğitim ve sağlık vakfı olan Tohum Otizm Vakfı, çalışmaların hem ulusal hem de uluslararası çapta sürdürmekte, kaynak yaratma çalışmalarıyla elde ettiği tüm gelirleri ise vakfın amacına yönelik faaliyetler için kullanmaktadır.

Toplam Ziyaret: 805 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir