Pöti- Çocuk Kitabı yorumu

Merhaba sevgili okurlar

Bugün size bir çocuk kitabından bahsetmek istiyorum. Çocuk kitapları almadan önce mutlaka içeriği ile ilgili araştırma yaparım. İçerik çok önemli. Bir şey öğretmeye çalışırken, yanlış bilgilerle o minik beynini bulandırmak istemem. 

Uzun zamandır almak istediğim bir kitap vardı. Barınak köpeği olan Pöti’nin öyküsü. Bu hafta kitap fuarını ziyarete giden kızıma verdiğim siparişler arasında yer olan  Pöti, ablası tarafından Berke’ye hediye edildi ve anne tarafından her iki evladına dün akşam okundu.

poti

Kitap sadece çocuklara değil aynı zamanda yetişkinlere de hitap ediyor.

Kahramanımız kırma, iki gözü de birbirinden farklı renkte olan, harika bir dişi köpek. PÖTİ

20151110_210958

Pöti bir barınak köpeği ve uzun süre barınakta biri gelip onu sahiplensin diye bekleyen tatlımı tatlı ve havalı bir kız. Öykümüz hayvan sahiplenmeden tutunda beslenmede yapılan yanlışlara, davranış şekline ve hayvan beslemenin ve bakmanın zorluklarına değiniyor. Hayvan sevgisinin önemi vurgulanılıyor.

poti

Okuması, ve dinlemesi ve anlatması son derece keyifli bir kitap. Pöti

Öykümüzün aslında en can alıcı noktası barınaklarda sahiplenmek için beklenen tatlı mı tatlı köpekler.

Aldığınız her Pöti kitabı ile Yedi Kule Hayvan Barınağı‘na 1 TL bağış yapabiliyorsunuz.

poti

Pöti’nin dünyasına sizde bir adım atın ve bu güzel kitabı çocuklarınıza okuyun.

Yazarınızdan ufak bir not : Çocuk Kitapları Haftanız kutlu olsun
Sevgiler

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1476 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com