Psikolog ve Filozof

Herkese günaydın
Bu hafta yine çok etkilendiğim bir kitabı sizlerle paylaşmak istiyorum. Düşünce dünyanızı genişletecek bir eser. “Psikolog ve Filozof

Psikolog ve Filozof
Psikolog ve Filozof

Julian BAGGINI ve Antonıa MACARO tarafından ortaya çıkarılmış bu eser olaylara iki farklı karakter gözünden bakıyorlar . Kitapta bazen ” ben filozofum ” diyebilirken sadece bir paragraf sonra aksi bir düşünce belirte biliyorsunuz. Aynı şey tam tersi durum içinde geçerli. “Okuduktan sonra aynı insan olmayacaksınız” kitabın arka kapağından bir söz bu kitabı en iyi tanımlayan cümle olmuş.

Psikolog ve Filozof
Psikolog ve Filozof

Kitabın içerisinde ki her cümle çok değerliydi benim için özellikle mutluluk ile ilgili yapılan tanım. Mutluluk bizim elimizdeki bir duygu mu yoksa kendiliğinden mi oluşur?

Psikolog ve Filozof
Psikolog ve Filozof

Pek çok filozoftan alıntılar yapılmış bu eser Pegasus Yayınları tarafından basılmış. Fiyatı pek çok kitapçıda aynı olmakla birlikte 15 TL civarı .

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 899 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/