Rimel Dosyası

Herkese merhabalar!

Bu hafta makyaj malzemelerini düzenlerken ne çok rimelim varmış benim diye düşündüm ve artık bunları yorumlamanın vakti gelmiş dedim. O nedenle bu haftaki konuğumuz rimel dosyası 🙂  Yeni makyaj ürünleri denemeyi çok sevdiğim için piyasadaki pek çok rimeli deneme fırsatı buldum. Benim için göz makyajı her daim çok önemli çünkü gözlerin bakışlarımızı, duruşumuzu çok değiştirdiğine inanıyorum. Bu nedenle doğru rimel seçimi yapmak gerekiyor. 

IMG_6348

Şimdi en sevdiklerimden başlayıp elimdeki rimelleri anlatmaya başlayayım 🙂 İlk sıramda genelde Lancome‘un rimelleri geliyor. Hypnose‘u severek kullanıyordum, Hynose Stars’ı görünce merak ettim ve hemen aldım. Uca doğru incelen fırçasıyla kullanım rahatlığı sağlıyor. Göz pınarına yaklaştıkça normal fırçalarla taşırma, bulaştırma yapıyordum. Bu fırçayla minik kirpiklerimi de boyayabiliyorum. Tek eksi yanı ise gül kokusu. Kokusuz ürünleri daha çok seviyorum. Temizlenme konusunda ise oldukça iyi. Kirpikleri çok ovuşturmadan çıkıyor. 

Hynose Stars
Lancome Hynose Stars

Bir diğer sevdiğim rimel ise Maybelline Lash Sensational. Ülkemizde maalesef olmayan bir ürün, Maybelline çağrımı duyup getirse keşke 🙂 Fırçası ilginç bir yapıda, uzunlu kısalı kavisli taraklardan oluşuyor. Önce çukur kısmını uygulayıp daha sonra diğer tarafıyla kirpiklerimi tarıyorum. Tek katta bile farkı gözlemlemek mümkün 🙂 

Maybelline rimel
Maybelline Lash Sensational

Yine Türkiye’de olsa dediğim markalardan bir tanesi Too Faced. Better Than Sex maskara kum saati şeklindeki fırçasıyla dolgunluk sinyallerini önceden veriyor. Dolgun fırçasıyla gerçekten de bu görevi fazlasıyla yerine getiriyor. Tek eksi yanı fırçanın şekli nedeniyle bulaşmaya fazla müsait olması. Bunun dışında kalıcılığı olsun, kolay çıkması olsun benden tam notu aldı 🙂

Too Faced rimel
Too Faced Better Than Sex

Essence Get Big Lashes rimes eh işte diyebileceğim bir ürün oldu. Tek kattan fazla uygulayınca topaklanmaya neden oldu ki bu hiç sevmediğim bir özellik. Onun dışında verdiği dolgunluk ve siyahlık da orta seviyede. Günlük makyajımda ara ara kullandığım bir rimel oldu kendisi. Tekrar alacağımı zannetmiyorum. 

essence rimel
Essence Get Big Lashes

Pek çok kişinin sevdiği ancak benim yıldızımın barışmadığı bir rimelle devam ediyorum. Benefit’in They’re Real rimelini bir türlü sevemedim. Verdiği siyahlığı, dolgunluğu seviyorum ancak bir rimel hiç mi temizlenmez! Çıkarana kadar benim de canım çıkıyor maalesef. Bu nedenle bir daha tercih etmeyeceğim bir rimel oldu. 

Benefit rimel
Benefit They’re Real

Maybelline The Falsies Push Up rimel havalı ambalajı ve güzel yorumları nedeniyle ilgimi çekmişti, bu nedenle hemen almaya koştum 🙂 Ama keşke Maybelline bunun yerine Lash Sensational’ı Türkiye’ye getirseydi dedim. Kirpikleri yapıştırıyor ve ilk katta bile topaklanıyor. Hatta pul pul dökülme bile yaptı. Yine benim için sınıfta kalan bir rimel oldu.

Maybelline rimel
Maybelline The Falsies Push Up

Rimel dosyamın sonuna geldik, umarım sizler için faydalı ve keyifli bir yazı olmuştur. Sizin favori rimeliniz hangisi ? Yorumlarınızı bekliyorum!

Mutlu haftalar!

Toplam Ziyaret: 1737 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “Rimel Dosyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir