Rinso Büyülü Bahçe..

rinso büyülü bahçe

Hep kozmetik yazınca sanki ev işiyle hiç ilgimiz yokmuş, hep böyle işlerle ilgileniyormuşuz gibi görünüyor sanki. halbuki kozmetik ve kişisel bakım blog yazarlığı dışında ilgilenmem gereken bir evim, bir oğlum ve bir de işim var. İşte bu işlerle de ilgili kullandığım, beğendiğim beğenmediğim ürünleri de bundan sonra ara sıra paylaşmak istiyorum burada.

 

rinso büyülü bahçe
Rinso büyülü bahçe

 

Bunlardan ilki Rinso Büyülü Bahçe likit çamaşır deterjanı. Kokusu lavanta ve yaseminden oluşuyor. Ben toz deterjan kullanmayı çok uzun zamandır bıraktım. Bunun bir kaç nedeni var, birincisi ne yaparsam yapayım koyu renkli kıyafetler ve özellikle eşimin  siyah gömlekleri üzerinde toz toz, yol yol iz bırakması ve bu izlerin ancak fırçalama yolu ile çıkması. İkincisi,  sıvı deterjanın nedense toz deterjana göre daha sağlıklı olduğunu düşünmem. Neden bilmiyorum ve muhtemelen de böyle bir şey yok ama ben yine de toz deterjana son verdim. Ayrıca sıvı deterjan makinede ve deterjan kutusunda geçmek bilmeyen tortular  yaratmıyor. İşte bu nedenlerden ötürü artık sıvı deterjan kullanıyorum.

Denediğim bir kaç deterjandan memnun kalmamıştım, ama muhtemelen çok yeniydiler o zaman, formülleri yetersiz kalmıştır. Artık hemen hemen her markanın sıvı deterjanı en az toz deterjan kadar etkili. Bunlardan biri de Rinso‘nun sıvı deterjanı ki 3 değişik kokusu bulunuyor. Kokusu son derece kalıcı, ayrıca çamaşırı  yumuşatıcı kullanmama gerek kalmadan yumuşacık yapıyor.  Tek kusuru toz deterjana göre daha az bereketli olması, ama artık çoğu konsantre ve çok çok az miktarlar ile hatta ön yıkamasız olarak temizlik sağlanabiliyor.

Ev ve iş hayatımla ilgili kullandığım, memnun kaldığım ürünlerden ara ara bahsetmeye devam edeceğim, umarım faydası olur ve beğenirsiniz.

Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 2855 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir