Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

Merhabalar

Bence hayati önem taşıyan iki konudan diğeri de “nasıl besleneceğimiz” konusu. Önceki yazımda diğer konuda bir kitabı anlatmıştım. Şimdi de beslenme ile ilgili konuyu anlatayım.  Ruhunu Dinle Bedenini Doyur isimli kitap tamda anlatmak istediğim konuya dikkat çekiyor. Yasemin Soysal‘ı bilir misiniz? Kendisi Celal Bayar Üniversitesinde Spor Yöneticiliği okuduktan sonra “Sporda Psikososyal Alanlar” Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış ve buradayken yaptığı çalışmalarla “Zihin Potansiyelleri ve Zayıflama” programı hazırlamış ve çok ilgi görmüş.  

ruh1
Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

Bu kitap yazarın 3. kitabı. İlk kitabı “Tek Şişman Beyniniz” ve ikinci kitabı “Tek Suçlu Beyniniz” çok satanlar listesine girmiş. 

Kitapta bahsettiklerine gelecek olursak genel olarak yemek yeme isteğimizin aslında bilinçaltımızda tatmin edilmemiş duygulardan kaynaklandığını anlatıyor. Ve kitapta her bölümün sonunda bir hikaye/ “Tüm bunlar boşuna yaşanmadı” başlığı altında bir bölüm var. Yaşanmış, kendisine başvurmuş kişilerin hikayelerini anlatıyor.

ruh2
Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

 Kitaptan Alıntılar:

  • “Eğer açlığınızın gerçek nedeni ruhsal bir boşluksa, bu durumda ne yerseniz yiyin sizi doyurmayacaktır!”
  • “Şu sorunun yanıtını vermek çok önemli: Acaba yediklerinizden dolayı mı kızgın ve öfkelisiniz, yoksa öyle hissettiğiniz için mi onları yemeyi seçiyorsunuz?”
  • “Diyet reçetelerinden bir şeyler öğrenmişsinizdir muhakka. Ama diyet reçetesine bakmadan önce bedeninize kulak verin. Sonra bütün bilgileri sezgilerinizle birleştirerek yola devam edin…..”

   Zayıflama ve kilo sorununa farklı bir açıdan bakmak isterseniz kitabı okumanızı öneririm. Biliyorsunuz ki zihnimiz-bedenimiz ve ruhumuz bir bütün ve birlik içinde olduklarında gerçek denge olur.

Sevgiler…..

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 984 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKadriye Koba

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Arda ve Ezgi’nin annesi, Ankara’da yaşayan bir Bursa’lı, yay burcu bir Psikolojik Danışman. Gezmeyi okumayı yeni şeyler denemeyi çok severim. Genelde pozitif, arkadaş canlısıyım. Yeni insanlar tanımaya bayılırım. Ama bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. Çocuklarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Onlarla çok eğleniyoruz.

İnsanların özellikle de kadınların kendilerini daha çok sevmelerine yardımcı olmak gibi kendimce bir misyonum var. Kadınların kendi değerlerinin farkında olmadıklarını ve bu yüzden mutlu olamadıklarını düşünüyorum. Kendini sevmekle başlar her şey. Önce kendini sevmelisin ki başkalarını da sevebilesin. Ve bugün kü ortamda en çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

Bir ailede kadın iyiyse o ailenin diğer fertleri de iyi. Ama kadın sorun yaşıyorsa o aile sorunlu oluyor. Hele ki çocuklar üzerinde annelerinin etkileri inanılmaz. Bu yüzden önce biz kadınlar mutlu olmalı ve kendimizi sevmeliyiz ki mutluluk saçabilelim. Bu gibi düşüncelerle www.bizkimizkadiniz.blogspot.com ‘u açtım ve bir süredir burada yazıyorum.,Kadın olmak sadece zayıf olmak, güzel olmak, makyaj, moda, kozmetik gibi şeyler değil. Onlarda önemli tabi ama kişisel gelişimimiz de çok önemli.
Bundan sonra bu sayfalarda sizlerle buluşup deneyimlerimi paylaşacak olmak benim için mutluluk verici.
Sevgilerimle…….

Web sitesi: http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/