Sabahattin Ali Öyküleri

sabahattin-ali-oykuleri

Herkese musmutlu haftalar:)

Tatil son hız devam etmekte. Yaz geldi gelecek derken bitmesine çok az kaldı. İşten, okuldan o yorucu atmosferden azıcık bile olsa rahatladığımız tatillerde ilk görevimiz bence kitap okumak olmalı:) Tatilin o tatlı rehavetine kapılıp bir süre kitap dahi okuyamadım. Ama artık silkelendim ve kendimdeyim.

Sabahattin Aliyi ne kadar sevdiğimi bilenler bilir. Daha önce de Kuyucaklı Yusufu yazmıstım. Bu hafta öykülerinden bahsetmek istiyorum . Yeni Dünya , Değirmen , Sırça Köşk… İki tanesi bitti sırada Sırça Köşk var. Yazılarına sonsuz saygı duyduğum Ali, Değirmene şöyle başlamış:

“İyiyi kötüden ayırmak külfetini okuyucuya bıraktığım için özür dilerim.”

Eserde ki bazı öykülerinin iyi olmadığını ama bunları okuyucudan gizlemeye hakkı olmadığını da belirtmiş. Sizce de çok ince düşünmemiş mi? Öykülerini bir dereceye sokamam belki ama ” Bir Delikanlının Hikayesi” en çok etkilendiğim öykü sanırım. Her eseri çok bizden. Hepsi edebi ama bir o kadar akıcı. Her sayfası resmen başka anlam taşıyor. Kendisi de demiş zaten bazen aynı satırda bile farklı anlamlar çıkarıyorum diye.

Bir kez daha bu yaşlara gelmiyoruz vakit nakit o yüzden. Ruhunuza en iyi gelecek şeyi yapın . Ben bu kitapların YKY basımlısını aldım. Başka bir yayın evi çıkarmışmı pek haberim . Ama okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum çünkü her öykü bizim için bir durak:)

iyi haftalarr

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1549 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/