Sakız ve Şeker Markası Perfetti Van Melle

Merhaba,

Bugün sizlere Asya ve Avrupa’da yaygın olarak şubeleri olan bir markadan bahsetmek istiyorum. Perfetti Van Melle. Sakız ve şekerleme sektörünün önde gelen markalarını bünyesinde bulunduran firma 1979 dan beri bir çok ülkede ortak çalışan iki firmanın birleşmesi ile 2001 yılında kurulmuş. Firmalardan biri 1900 yılında kurulan Van Melle diğeri ise 1946 da kurulan Perfetti. Ülkemizde ise, Perfetti’nin dışa açılma süreci kapsamında 1988’de Türkiye’de yatırım yapmak üzere şirket kuruldu. Ekim 1988 de şirketin kurulmasını takiben fabrika inşasına geçilmiş ve 1990’ da tamamlanan fabrikada üretilen ürünler Nisan 1990’da raflarda yerini almış. Fabrika halen İstanbul Esenyurt’da bulunuyor ve tesisde sadece sakız üretiliyor. Üretilen ürünler Avrupa ve Yakın Doğu’ya ihraç ediliyor. 

pvm_turkiye

Perfetti Van Melle diyince bazılarınız acaba kim bu firma dediğiniz ama markalarını hepiniz çok yakından tanıyorsunuz. Kim mi bu markalar? Vivident, Mentos, Happydent, Chupa Chups, Big Babol, Center Fresh. Hepside sevilerek tüketilen markalar bence. Özellikle sakız tercihi benim için büyük balon yapabildiğimden Big babol oluyor 🙂 Center Fresh ise içi dolgulu olan ilk tanıdığım marka olmuştu. 

parfetti
Sakız ve Şeker Markası Perfetti Van Melle

Son bir soru peki siz bu markalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi sakız ve şekerlerini tüketiyorsunuz? 

Sevgiler

Şafak

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1125 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com