Sante Organik Rollon İnceleme

Organik yani içeriği temiz ürünler çok uzun zamandır hayatımızda. Ancak klasik ürünler ve organik ürünler arasındaki farkı anlamak için içeriklere dikkat edilmesi gerekiyor. Sante Organik Rollon İnceleme içeriği temiz, BDIH Doğal kozmetik sertifikasına sahip. NaTrue Sertifikalı, Vegan (Hayvansal hammade içermez), Cruelty Free (Hayvanlar Üzerinde Test Edilmemiştir) Gluten free (Glutensiz) Yani bir çok sertifikaya sahip bir marka. Ancak ürün deneyimimden önce, klasik rollon ile nasıl tehlikeli maddeler cildimize geçiyor kısaca onları anlatmak istiyorum.

sante-organik-rollon-inceleme
Sante Organik Rollon

Organik Rollon Farkı Nedir?

Alüminyum Zirconium Pentoclorohydrate yani Alüminyum klasik rollon markalarının neredeyse tamamında var. Hatta bu madde erkek rollon markalarında %20 daha fazla.

Butane (Metal bidonlar içinde az bir basınç altında sıvılaşan, yakıt olarak yararlanılan HC formülündeki hidrokarbür gazı. ) , Propylene glycol , Linalool , Carboxamide , Alpha-ısomethyle ıonone , vanlylyl butyl ether , butyl alcohol, parapen işte tüm bu maddeleri içeriğinde maalesef barındırıyorlar.

sante-organik-rollon-inceleme
Sante Organik Rollon

Bu yüzden her zaman söylediğim gibi. Lütfen içerik okuma alışkanlığı kazananın. Özellikle kol altlarına sürülen ürünler, ter bezleri aracılığıyla sizin bünyenize giriyor. Erkeklerde olan meme tümörlerinin en büyük nedenlerinden biri, kullanılan ter önleyici ürünler oldu yapılan klinik araştırmalarıyla ispatlandı.

Organik markalarda ancak, bu maddelerin hiçbiri olmuyor ama altını çiziyorum burada GERÇEK organik sertifikasına sahip markalarda olmuyor. Yani organik ürün satıyorum diyen bir markanın sertifikası yoksa asla inanmayın. İçeriklerini kandırarak yazabiliyorlar veya alüminyum demek yerine bu maddenin tıp dilindeki kodunu ekliyorlar. O zaman siz bu madde yok yazmıyor dediğiniz halde alıyorsunuz gene bünyenizden içeri zehrinizi.

Sante Organik Rollon İnceleme

Bunun başlıca görevi ter kokusunu engelleme. Bu konuda oldukça başarılı buldum. Spor yaparken veya gün içinde deneyimlediğimde ter kokusunu önlediğini bizzat gördüm. İçeriği temiz, yukarıdaki zararlı maddelerden hiçbirini barındırmıyor. Özellikle hassas ciltler için malum her şeyden alerjik reaksiyon alabiliyoruz, çok uygun.

Gelelim kıyafetlerde leke konusuna. Kullandığım süre içerisinde beyazlarda veya siyah bluzlarım da lekelenme veya beyazlama sorunu yaşamadım.

Eğer sizlerde organik içerikli ürünler kullanmak istiyorsanız oldukça bereketli olan, Sante Organik Rollon deneyebilirsiniz. Ortalama fiyatı 35TL.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1524 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSevda Göksel

Yazar Hakkında

(31 yazısı var )

Merhaba,

Ben Sevda. Atopik, dermatit suya bile alerjisi olan hassas ciltli bir bayanım. Saç bakımı denilince gözlerinde yıldızlar beliren, evimde 2 melek kediciğim (zilli ve pörtlek) ile yaşıyorum. Bir bloğum var http://sevdaninzillisi.blogspot.com.tr/ Aslında blogumu açma nedenim, benim gibi hassas ciltlere sahip kişilere önerilen bir ürünün cildimde yaptığı reaksiyondan sonra tedavi sürecimde karar verdim. Her zaman yazdıklarımda tek bir şeyi öneririm. Ben kullandım, ancak sizin cildinizde benim gibi hassassa lütfen iyice okuyun, alerjiniz varsa eğer ona göre alıp almayacağınıza karar verin. Bu platfomda, denediğim ürünler, sevdiklerim,sevmediklerim, belki aralarda gezdiğim sevdiğim yerleri sizlere dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Böyle kocaman bir ailenin arasında yer almaktan çok mutluyum.

Web sitesi: