Sarakan Diş Macunu

Klasik diş macunları, aslında birer kimyasal deposudur. Sadece ağız  hijyeni ve diş beyazlatması için kimyasal madde ağırlıklı ürünler kullanıyoruz bir çoğumuz. Sarakan Diş Macunu markasıyla doğal içerikli ürünleri araştırırken tanıştım.

sarakan-diş-macunu
Sarakan Diş Macunu

Sarakan Diş Macunu

  • Fluoride içermez
  • Sodyum lauryl sulphate içermez (suni bir köpürtücü maddedir)
  • Alkol içermez
  • Suni tatlandırıcılar ve şeker içermez
  • Suni boyar madde içermez
  • Hayvansal maddeler içermez
  • Doğal bitkisel aromalar içerir
  • Vegan içeriğe sahiptir.

En önemli özelliklerinden birisi de Sodium Lauryl Sulphate ( SLS ) içermiyor.

SLS en büyük zararları

Çocuklarda özellikle göz gelişimini engelliyor.

Maruz kalınan derinin zamanla incelmesine ve zarar görmeye açık hale gelmesine neden oluyor.

Kök hücrelere zarar veriyor

Kalp ve ciğer gibi organlara direkt girerek iltihaba sebep olabiliyor.

SLS birçok üründe kullanılan, suni ve sağlığa zararlı olabilecek bir köpürtücü maddedir. Bu madde cilt bakım ürünlerinde zararlı olduğu için kullanmıyoruz, ancak düşünün diş macunu ile bu madde direkt vücudumuza giriyor. Özellikle çocukların gelişim dönemlerinde bu tarz ciddi kimyasallara maruz kalmaları çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

doğal-diş-macunu
Sarakan Diş Macunu

Ayrıca klasik diş macunları gibi bir aroması yok, harika bir karanfil tadında. Ağız içi hijyenimi kullandığım süre içerisinde çok iyi bir şekilde sağladı. En önemlisi de bedenime zararı kimyasalları vermiyor.

50 ml.’lik ambalajlarda satılıyor. Google ‘da aratırsanız İnternet üzerinden bir çok satış sitesinde bulabilirsiniz. Fiyatlar 17 Tl ile 25 TL arasında değişiyor.

Eğer sizlerde özellikle ağız içi hijyeninize dikkat ederken, yukarıda gördüğünüz zararlı kimyasalları bünyenize almak istemiyor, doğal içerikli diş macunu kullanmak istiyorsanız, Sarakan Diş Macunu denemenizi tavsiye ederim.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 493 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSevda Göksel

Yazar Hakkında

(31 yazısı var )

Merhaba,

Ben Sevda. Atopik, dermatit suya bile alerjisi olan hassas ciltli bir bayanım. Saç bakımı denilince gözlerinde yıldızlar beliren, evimde 2 melek kediciğim (zilli ve pörtlek) ile yaşıyorum. Bir bloğum var http://sevdaninzillisi.blogspot.com.tr/ Aslında blogumu açma nedenim, benim gibi hassas ciltlere sahip kişilere önerilen bir ürünün cildimde yaptığı reaksiyondan sonra tedavi sürecimde karar verdim. Her zaman yazdıklarımda tek bir şeyi öneririm. Ben kullandım, ancak sizin cildinizde benim gibi hassassa lütfen iyice okuyun, alerjiniz varsa eğer ona göre alıp almayacağınıza karar verin. Bu platfomda, denediğim ürünler, sevdiklerim,sevmediklerim, belki aralarda gezdiğim sevdiğim yerleri sizlere dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Böyle kocaman bir ailenin arasında yer almaktan çok mutluyum.

Web sitesi: