Saule Coffee Ayvalık’ta Kahve Keyfi

Herkese mutlu günler diliyorum. Bugün sizlere Ayvalık meydanda yer alan, Ayvalık’a yolunuz düştüğünde mutlaka uğramanız gereken çok sıcak, çok sevimli bir mekandan bahsedeceğim. Saule Coffee Ayvalık merkezinde, bankaların olduğu caddede sağ tarafta yer alan küçük ama çok samimi bir mekan.

Bu yazın bir kaç aya yakınını Ayvalık’ta geçirdiğim için teyzemle beraber bol bol Ayvalık’ı gezdik ve hoşumuza giden mekanlara bir tık attık:) Bu mekana ise kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyorum. Türk kahvesi mükemmel bir sunumla geliyor, çok lezzetli. Mekan bir cafe özelliğinde; Ayvalık sokaklarında yorulduğunuzda oturup dinlenmeniz için tasarlanmış gibi de denilebilir sanki bu amaçla bir soluk almanız için düşünülmüş sıcak bir mekan. Sokak arasında yer alıyor, pencerelerde nazar boncukları var, sokakta ona göre süslenmiş, sessiz sakin bir şekilde kahve içerken sohbet edebiliyorsunuz, fon da ise 80’ler 90’lardan müzikler size eslik ediyor.

Hoş sohbetinizle beraber kahvenizi yudumlarken hem dinleniyorsunuz, hem ferahlıyorsunuz, hem de güzel bir zaman geçiriyorsunuz. Konseptlerini çok beğendim. Bir kafede bulmanız gereken içecekler menülerinde var, fiyatları da gayet uygun.

 

Türk kahveleri damla sakızı eşliğinde geliyor, özel yöresel lokumları ile beraber lezzetli bir şekilde kahvenizi içiyorsunuz.

Saule Coffee Ayvalık

Fiyatlar dediğim gibi gayet uygun İstanbul’a göre veya tatil yaptığınız bölgelerin fiyatlarına göre çok uygun. Türk kahvesi 5TL civarındaydı. Sunumu dediğim gibi çok beğendim. Personelleri güler yüzlü ve ilgili. Alkol mekanda yok. Kahve çeşitlerinin tamamını bulabilirsiniz. Ayvalık’a yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken bir mekan ben çok beğendim, bir kaç kez teyzemle gittiğimiz yeri geç keşfettiğimiz için üzüldük fakat seneye yine orada olacağım 🙂

Herkese mutlu haftalar dileyerek yazıma son verirken başka bir mekan keşfinde görüşmek üzere diyorum.

Toplam Ziyaret: 1614 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir