Sayılarla Dünyamız

Kitap Yorumu

Sayılarla Dünyamız

Herkese merhaba,

Bugün sizlere, hem çocukların hemde büyüklerin ilgisini çekebilecek bir kitap önerisinde bulunacağım. Aslında kitap çocuklar için ama biz bazı büyüklerinde bu kitabı okumaktan çok zevk alacağını düşünüyorum.

Dünyada olup biten olayları, eğlenceli bir dil ve resimli olarak, sayılarla anlatıyor. Sadece küçük çocuklar için değil özellikle ilkokul döneminde ki çocuklar içinde ilginç olabilir.

Kitap A4 boyutunda, ciltli basılmış. Sayfalar renkli ve resimli. Zepros Çocuk Yayınları tarafından basılmış. Zepros Yayınları Minval Yayınlarının tescilli bir markası.

kitap yorumu
Sayılarla Dünyamız

Kitap 62 bölümden oluşuyor. Her bölüm 2 sayfa şeklinde ve ilgili olaylar sayılarla anlatılmış. Mesela, Anne ve Yavru, Berbat Yemekler, Mucize arılar, Antik Mısır, Hastalıklar, Oyunlar ve Oyuncaklar, İnsan Vücudu, Olağanüstü Maceralar , Süper Sporlar ve Sayılar gibi bir çok konuda resimli anlatımlar mevcut.

kitap yorumu
Sayılarla Dünyamız

Mesela siz, bir sinekkapan bitkisinin aniden kapanarak avını yakalamasının sadece 0.1 saniye sürdüğünü biliyormuydunuz?  Ya da dünyada ki 630 tür bitkinin beslenmek için hayvanları yakalayan ve sindiren etoburlar olduğunu ?

kitap Yorumu
Sayılarla Dünyamız

Çocukların en çok ilgisini çeken şeylerin başında gelen dinazorlarla ilgili size bir kaç örnek vermeden duramayacağım 🙂

Hadrosaurs’a koca bir ısırık imkanını sağlayan 900 tane dişi varmış. Ama korkmayın çok şükür Otçulmuş 🙂

Dinazorların gezegenimizde başıboş dolaştığı zamanın üzerinden tam 65 milyon yıl geçmiş .

Kitap Yorumu
Sayılarla Dünyamız

Gelelim Kitap Detaylarına

Kitap Adı : Sayılarla Dünyamız

Yayınevi :   Zepros Yayınları

Basım Yılı: 2015

Yazarlar : Steve Martin , Clive Gifford ve Marlanne Taylor

Orjinal Adı : Numberland

Sayfa Sayısı : 128

Normal satış fiyatı 30 TL ancak şu an, D&R ‘dan %40 indirimli olarak alabilmeniz mümkün. O da yaklaşık 18 TL’ye geliyor. Zaman zaman çocuklarınıza okumanız için güzel bir seçim olur. İçinde 2000’den fazla resim ve olay var. Bu tarz kitapların çocukların ilgi halini canlı tutttuğunu, çevresi hakkında daha duyarlı olduğunu ve genel kültürünü geliştirdiğini düşünüyorum. Okul kütüphanelerinde bulundurulmasını da tavsiye edebilirim.

Sevgilerimle 

Şafak

 

Toplam Ziyaret: 2175 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir