Secret Age Aloe Vera Maskesi

Aloe vera özellikle cilt üzerinde kullanıldığında, nemlendirici, iyileştirici etkiye sahip. Ancak temiz içerikli olmayan Aloe vera içeren kremler ve maskeler yüzünden bir çocuğumuz bu içeriğe karşı yabancıyız.  Secret Age Aloe Vera Maskesi 2.tüpüne geçtiğim bir nemlendirici maske.

secret-age-aloe-vera-maske
Secret Age Aloe Vera Maskesi

Aloe Vera Maskesi

Maske veya cilt bakım ürünlerinde en önemli kriter, içerikleri. Temiz içerikli olması için parapen, sls, ve özellikle silikon içermemesi gerekli. Secret Age bu konuda bana göre yerli firmalar arasında başarılı olanların içerisinde. Çünkü hiçbir şekilde içeriklerine bu yabancı maddeleri almıyorlar.

Ben Aloe Vera maskesini, çok kuru olan cildimi neme doyurmak için tercih ediyorum. Özellikle artı bir özelliği kızarıklık görünümünü yatıştırması. Kuru ciltlerin kabusu, kızarık görünüm maalesef bende de var. Ancak neme doymuş cildin kızarıklık görünümünü azalttığını zamanla öğrendim.

Maskemi haftada 2 kez yapıyorum. Öncesinde cildimi tam anlamıyla temizliyor ve peeling yapıyorum ki gözeneklerim açık olsun. Ardından maskemi cildime sürüyorum ve yaklaşık 30 dakika bekletiyorum. Sonrasında temiz içme suyu ile cildimi temizliyorum.

secret-age-aloe-vera-maske-yapısı
Secret Age Aloe Vera Maskesi

Benim cildime vermiş olduğu yumuşaklık ve nemlilik çok güzel. Ayrıca zamanla uygulamayı süreklilik kazandırdığımda, cildimdeki kıpkırmızı görünümün azaldığını farkettim. Eskiden nemsiz olan cildim, şimdi daha sağlıklı gözüküyor.

Özellikle benim gibi hassas ve atopik ciltlerin sevebileceğini düşündüğüm Secret Age Aloe Vera Maskesi 30ml boyunda ve 29TL satılıyor. Sadece Secret Age web sitesinde satışları yapılmakta.

Toplam Ziyaret: 594 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir