Shazili Hazır Türk Kahvesi

Shazili Hazır Türk Kahvesi

Merhabalar,

Türk kahvesini ne kadar sevdiğimi Arçelik Telve Türk Kahve Makinesi adlı yazımda dile getirmiştim. Marketlerde satılan tek kullanımlık kahve çeşitleri ve saleplerin hemen hemen hepsini denedim diyebilirim. Kullandıklarımın arasında beğendiklerim de oldu, beğenmediklerimde.

Shazili  hazır Türk kahvesi çeşitlerini geçen gün eşim bana bitti çayı ararken görmüş, denememiz için üç adet almış gelmiş. Kahveye olan düşkünlüğümün farkındadır her daim:-)

Biraz ön yargılı davranıp, Türk kahvesinin  tek kullanımlık poşette olma fikrini benimsemedim. Sonra yanlış düşündüğümü fark edip denemeye karar verdim. Sonuçta birileri emek vermiş ve bir ürün sunmuşlar piyasaya. Alıcı olarak bizim yorumlarımız son derece önemlidir dedim kendi kendime.

Shazali hazır türk kahvesinin, normal ve sütlü olarak iki ayrı çeşidi mevcut. Normal olanın sade, orta ve şekerli çeşidi, sütlü olanın ise şekerli ve şekersiz çeşitleri var.

Ben sütlü ve şekersiz olanı denedim.

İlk başta Türk kahvesi kahve fincanında içilir düşüncesiyle kahve fincanlarımı çıkardım ama baktım ki 150 ml sıcak suya karıştırılarak yapılması gerektiği açıklamasını okuyunca büyük fincanıma yaptım.

5 saniyede dedikleri gibi kahveniz hazır oluyor. İşlem çok basit poşeti fincana dök, üzerine sıcak su, karıştır Türk kahven hazır.

20150317_214749
Shazili Hazır Türk Kahvesi

Siz kahvenizi karıştırdıkça, kahvenin köpüğü olmaya başlıyor ama içtiğinizde farklı bir tat alıyorsunuz damağınızda. Kahve kokusu yerinde ama tadı için aynı şeyi söyleyemem. Sütlü kahve içiyormuşum gibi hissettim ben. Kahvenin içine ayrıca Türk kahvesi telvesi konmuş gibi. Zaten fincanın sonunda az miktarda telve çöküntüsü kaldığını görebiliyorsunuz.

Çocukken ben anneme bende kahve içmek istiyorum diye tutturduğumda bana yaptığı ılık sütlü kahve içiyormuşum gibi geldi.

Böyle tek kullanımlık poşetler bana göre değil maalesef. Ben cezvede ve makinede pişenleri tercih ediyorum.

Shazile Sütlü Türk kahvesi benim için orta derecede bir ürün. Herkesin damak tadı farklı. Bana pek hitap etmedi diyebilirim. Aranızda içen vardır mutlaka. Sizden gelebilecek yorumlarıda ayrıca değerlendirmek isterim.

Shazile markasının sahlep, sıcak çikolata, cappucino, üçü bir arada ürünleri  ve yeşil kahve ürünleri de mevcut. Ayrıca denenebilir.

Shazili Hazır Türk Kahvesi
Shazili Hazır Türk Kahvesi

Sizde ürünlerini tatmak ve diğer ürünlerinden bilgi almak isterseniz, tıklamanız yeterli. 

http://www.shazili.com.tr/

Şimdiden afiyet olsun demek istedim sizlere 🙂

Sevgiyle ve bizimle kalmanız dileğiyle.

Hoşçakalın

 
 
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Toplam Ziyaret: 2212 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com