Şikayet Nasıl Müşteri Memnuniyetine Dönüşür?

Merhabalar

Nasılsınız?

Bugün satın aldığım bir ürünün memnuniyetsizliğinden oluşan sıkıntının nasıl memnuniyete döndüğünü anlatacağım. Şubat başında Cevahir Avm Defacto‘da arkadaşımla dolaşırken bir etek beğenip aldım. Eteğin kalıbı ve üstümde duruşu son derece güzeldi ve beğenerek giymeye başladım.

Etek dizüstünde siyah ve dar kalıp kot etek tarzı siyah bir etekti. Kumaş değil, koton şeklinde bir yapıya sahipti.

Eteği ikinci giyimimden sonra oldukça esneme ve toplanmaya başladı. Toplanma, yürürken etek bacak arama sıkışıyor ve eteğin boyu oldukça yukarı çıkıyordu.

Etek artık benim için giyilmez duruma geldi ve geri iade etmek istedim. Ama ne yapmışım? Fişi atmışım.

Yine de şansımı denemek için evime en yakın mağaza olan Viaport Defacto‘ya gittim. Sizi yazdığım tüm şikâyetlerimi kasadaki görevli arkadaşa hepsini tek tek anlattım. Fişim olmadan yardımcı olamayacağını söyledi ve ekledi. “Yöneticim birazdan burada olur sizi onunla görüştüreyim” Biz de biraz dolaşıp yeniden geliriz dedik ve ayrıldık.

Yaklaşık yarım saat sonra mağazaya tekrar gittiğimizde yöneticinin gelip tekrar gittiğini öğrendik. Ben tabi ki üzüldüm.

Yaka kartından adının Adem olduğunu öğrendiğim kasa sorumlusu Defacto çalışanı bize ikinci defa geldiğimizi ve insiyatif kullanarak ürünü iade alacağını söyledi. Ürün değeri kadar bir ürün alabildiğimde eteği geri verebilecektim. Ben de hemen alışveriş yaparak iade işlemlerini gerçekleştirdim.

Âdem Bey’in tutum ve davranışından müşteriye yaklaşımından son derece memnun kaldım ve bu memnuniyetimi kendisine de söyledim.

Ve kendisi ile ilgili bir övgü yazısı yazarak Defacto’ya yolladım.

Yazdığım yazı; 

Merhabalar . Sizin Cevahir mağazanızdan bir etek aldım ve eteği giydikten sonra etek aşırı esneme yaptı. Yürürken etek sürekli bacakta toplandığı için çok kötü görünüyordu. Eteğinizi iade etmek istedim. Elimde fatura da yok ve iade etmekte sıkıntı yaşayacağımı düşündüm. Ama sizin Viaport mağazanızda çalışan ADEM Bey benimle çok ilgilendi. Kendi inisiyatif kullanarak ürünümü iade aldı. Belki riske girdi. Müşteri memnuniyeti adına almış olduğu bu inisiyatif için kendisini tebrik ediyorum. Böyle, bu mantıkla çalışan personellerine daha çok önem vermenizi rica ediyorum. Müşteriye yaklaşımı, tutumu, tavrı ve davranışları 10 üzerinden 10’dur benim gözümde. Nezdinizde kendisine tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bir ödül sistemiz varsa kendisini ödülle taçlandırmanızı rica ederim. Yenilenen kalite anlayışınızla sizi de tebrik ederim. Almış olduğum o eteğin satışını başka şikayetlere maruz kalmamak için  yapmamanızı rica ederim. Ürün bence kusurlu. Çünkü dikim ve kumaş konusunda defolu bir ürün olduğunu düşünüyorum. İyi çalışmalar

Nasıl şikâyetlerimiz ve memnuniyetsizliklerimiz  olunca sürekli anlatmaya çalışıyoruz. Memnuniyetimizi anlatarak işini layıkıyla yapan personeli övmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hayatımız o kadar zor ki. Ufacık bir gülümseme, küçük bir empati kurma, ses tonunda ki tatlılık her şeyi değiştirebiliyor.

Bende büyük bir markada hizmet sektöründe çalışıyorum. Olumlu ve olumsuz şikâyetlerinin motivasyonda ne kadar iyi olduğunu bilenlerdenim ve sürekli bunlarla ilgili eğitimden geçiyorum.

Adem Bey’e tekrar yardımları ve özverili davranışı için çok teşekkür ederim.

Sizde benim gibi memnuniyetsiz olup, memnuniyetle ayrıldığınız olaylarınız var mı?

Yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sevgiler

Elmas

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Toplam Ziyaret: 2787 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com