Size ve Evladınıza Mutlu Yuva

Güzel bir güne başlamak üzere herkese merhaba …

Sizlere bugün anlatacağım kitabı geçenlerde TRT televizyonundan İyi Fikir programından kazandım. Çok severek okuduğum bir kitap oldu.

Kitabın yazarı İstanbul başvaizi Mustafa Akgül. Kitap kuşe kağıda basılmış ve 72 sayfadan oluşuyor. Okurken sıkılmıyorsunuz. Ders veriyor ancak sıkmadan bunaltmadan unuttuğumuz bazı değerleri hatırlatıyor. Anlatımlar ayet ve hadislerle de destekleniyor .

Mutlu bir yuva için yapılması gerekenler :

a. Evlilik öncesi

b. Evlilik sürerken

c. Yuva yıkılmaya yüz tutmuşsa

şeklinde 3 bölüme ayrılmış ve güzel bir şekilde anlatılmış.

 mutlu_YUVA

”Mutlu Yuva Cennetin dünya şubesi, huzursuz yuva sa Cehennemin dünya şubesidir. İkisini birbirinden ayıran sınır enaniyet , ego, benliktir. ”

Mustafa Hoca mutlu yuvanın sırrını söyle özetliyor.

4S kuralına uymalıyız. 4S: sadakat, sevgi, saygı, sabırdır.

mulu_yuva_kitabı

Kitabı internet üzerinden ya da kitapçılarda bulmak mümkün. Fiyatı 9 TL civarı

Hepinize iyi günler

 

 

 

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 4]
Toplam Ziyaret: 1991 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: