SkinCeuticals Eye Balm

Merhabalar

Bugün sizlere bir göz altı kreminden bahsedeceğim. SkinCeutical Eye Balm. Son zamanlarda favori dermo kozmetik markam Skin Ceuticals markasının ürünü. Amerikan markası. Aslında fransızlar kozmetikte bir numara olduklarını iddia ederlermiş ve amerikalıları bu konuda beğenmezlermiş ama son zamanlarda amerikan ürünleri fransız ürünlerini geçmiş gibi görünüyor:)

 

14 gr minicik bir krem. Kendi küçük etkileri büyük bir krem diyebiliriz. Daha önceki yazılarımı okuyanlar bilirler göz altı torbalanması sorunum var ve bunun için aldığım bin tane krem var. En iyiyi arıyorum:))) Göz altı kremlerine bugüne kadar verdiğim parayla biraz abartarak söyleyeyim araba alırdım herhalde:)))

SkinCeuticals Eye Balm

Krem orta yoğunlukta. Fiyatı: 200 Tl civarı . Vaadleri; göz altı şişliklerini azaltır (bana söylüyor :))) , kırışıklık görünümünü azaltır, göz altındaki hassas derinin görünümünü düzeltir ve yoğun nemlendirici özelliği vardır. 3 ana yaşlanma belirtisine karşı formüle edilmiştir. 1. Nem kaybı 2. Kolajen yıkımı 3. Serbest radikallerin verdiği zararlar.

Gelelim benim deneyimime ; öncelikle cilt bakımı yaptırdıktan sonra güzellik uzmanı tarafından bu krem önerildi bana. Çünkü artık çoğumuz biliyoruz ki göz altı derisi cidimizin diğer yerlerine göre çok daha hassas bir bölge. Benim normalde cildim çok hassastır , o zaman göz altım ekstra hassastır diye düşünebiliriz ki bu doğru. Aldığım kremler bir süre sonra bende allerji, kaşıntı falan yapıyor. Öncelikle bu kremin yapmadığını söyleyerek bir artı puan vermek istiyorum:)

Göz altı derim çok kuru görünür genelde, kuru ve şiş. Kremi kullanmaya başladığımdan beri kuru görünüm epey azaldı ama şişlikler geçti diyemem. Sadece hafifledi. Zaten güzellik uzmanı “sizi kandırmak istemem, hiç bir ürün göz altı torbalarını %100 geçirmez. Genetik kaynaklı, biyolojik kaynaklı torbalanmalarda kremler çok başarılı olmaz. Ancak bu krem diğerlerine göre çok daha fazla etki gösterir” dedi. Dürüst insanları seviyorum. Çünkü biz kadınlar özellikle bu konularda kandırılmaya çok müsaitiz. “Bu ürün torbaları yok edecek, mucizevi” veya “bu ürün sizi zayıflatacak” vb….. gibi cümlelere inanmayı o kadar istiyoruz ki bile bile kandırılıyoruz bazen. O yüzden güzellik uzmanına  “aslında %100 geçirecek, mucizeler yaratacak demeni çok isterdim ama öyle bir şey olmadığını bildiğimden beni kandırmaya çalışmadığın için teşekkür ederim” dedim.

Sonuç olarak alerji yapmaması ve göz altımı nemlendirmesi konusunda benden tam not aldı diyebilirim. Ama ahhh o şişlikler sadece hafifledi. Yani amacınız sadece torbalanmanın giderilmesi ise bu kremi almayın derim. Hatta öyle mucize bir ürün yok diye de sizi uyarayım bende. Yaşadım da biliyorum çünkü:))))

Son sorumu da sorarak yazımı burada sonlandırıyorum. Gene alır mıyım? Aslında biraz pahalı bulmakla birlikte alırım diye düşünüyorum.

Şimdilik hoşçakalın…….

Toplam Ziyaret: 5583 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 2.8]

One thought on “SkinCeuticals Eye Balm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir