Solait Güneş Sütü..

solait güneş sütü

Solait Güneş Sütü

Yaz tüm hızıyla devam ettiğine göre güneşten sıkı sıkı korunmamız gerekiyor. Tabi yaz-kış mutlaka kullanılan kremler bir güneş koruma faktörü de oluyor ama yaz gelince o faktörlü kremler haricinde ayrı bir ürün de kullanmak gerekiyor. Çünkü yüz çok çabuk lekelenen ve güneş ışığının etkisi ile yaşlanan bir bölge, o nedenle de mümkün olduğu kadar korumak lazım geliyor.

Öncelikle ürün SPF 50 içeriyor ki yüz için özellikle beyaz tenlilerin tercih etmesi gereken  koruma faktörü de budur.

soleit güneş sütü
soleit güneş sütü

İçeriğinde paraben bulunmuyor ve vaatleri arasında gelişmiş güneş koruması, nemlendirme, parlama yapmama, gözenekleri gibi tıkamama, su geçirmeme gibi iddialı şeyler var. Bu vaatlerinden bir kısmını yerine getiriyor olsa da; örneğin güneş koruması gerçekten iyi ve çok kapsamlı, vaat ettiği parlama yapmama olayını gerçekleştiremiyor. Bunun dışında makyaj altına kullanmadığım için zaten gözenek tıkamadı ve her deniz-havuz sonrası da yenilediğim için suya karşı direncini bilmiyorum. Ancak denizin içinde sürdüğüm yerler beyaz beyaz parladığına göre su içerisinde de güneşten korumaya devam ediyor diyebilirim. Biliyorsunuz güneş su içindeyken bile yansıma ve kırılma yolu ile sizi yakmaya devam ediyor.

soleit güneş sütü
soleit güneş sütü

 Zaten çok yoğun formüllü bir ürün, ne kadar az sürülse de emilimi zor hem beyaz iz bırakıyor hem de gün içinde makyaj altına kullandıysanız parlama yapıyor. Acaba dedim bende mi böyle hayır okuduğum bütün yorumlar aynı şekilde.

soleit güneş sütü
soleit güneş sütü

 Ciltte nasıl parladığı elimin üzerinde bile görülebiliyor.

Kısaca makyaj altına kullanılabilecek bir ürün değil, ama deniz kenarında, havuz kenarında güneşten koruyacak ve cildinizi nemli tutacaktır.

Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 1168 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir