Sürpriz Yumurta- Özel Hediye

Mutlu haftalar  🙂

Güzel sürprizler yapmak sizi de mutlu ediyor mu?  O zaman buyurun gelin. Geçtiğimiz cumartesi çok yakın arkadaşımın doğum günüydü. Tanıştığımızdan beri her sene bizim için doğum günleri zaten ayrı anlam ifade ediyor. Manevi hediyeler de maddi hediyelerden daha anlamlı olunca bu sene de ne yapsam derdine düştüm.  El de fikir kalmayınca biraz internet yardımıyla çok tatlış  bir şey ortaya çıktı. Sürpriz yumurta 🙂

Doğum günü sürprizi

Pişmemiş yumurtayı ortasından kırmak yerine en ucundan ince bir çatal ile hafif çatlatın. Sonra bir parmak genişliğinde soyun yumurtayı. ( tabii daha ince yapabiliyorsanız daha iyi olur ben pek yapamadım) Zaten beyaz kısmı direk dökülecek. Sarısı içinde ince bir şey sokup sarı kısmını akışkan hale getirirseniz daha kolay akacaktır. İçini biraz yıkayın sonra ne olur olmaz diye parfüm de sıkın ve ilk adımı tamamlayın.

Doğum günü sürprizi

İkinci adım yumurtaların boyanması. İşlem gayet basit istediğiniz renk ile boyayabilirsiniz. Ben sulu boya ile boyadım ama galiba guaj boya daha güzel durabilir. Bu esnada notları da yazmaya başlayabilirsiniz. İki parmak genişliğinde not kâğıdına yazıp o not kâğıdını rulo şeklinde sardıktan sonra uzun bir ip ile bağlayın.

Doğum günü sürprizi

Son adımda artık yumurtayı istediğiniz gibi süslemek size kalmış. Güzel bir kutu ile de hediyeniz hazır. Kutunun içini pamukla doldurmayı unutmayın çünkü yumurtalar fazla hassas. Özel bir gün için hoş bir hediye arıyorsanız bence çok ideal bir hediye olacaktır.

Toplam Ziyaret: 999 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir