Tablet Çocukları

Merhaba

Bugün sizlere bahsedeceğim kitap TABLET ÇOCUKLARI

Hepimizin ortak şikayeti çocuklarımızın ”sıkıldım ” kelimesi arasında boğulmak. Çocuklarımız daha şimdiden sosyalleşmek ne demek bilemiyorlar. Oyun kuramaz oldular oyun oynayı bırakın en basit sorulan -nasılsın sorusuna bile cevap veremez hale geldiler. Peki bu halde olmalarının sebebi kim ?

Tablet çocukları kitabı henüz yeni bebek 🙂 4 Ocak ta piyasalara çıktı.

Yazarımız Ramazan Şimşek. Uzman Psikolog kendisi. Bu kitabı içinde bulunduğumuz zamanda gerçekten ihtiyaç duyulduğunu dğşünerek yazmış.Kitap 182 sayfa ve Arel yayınlarından çıkmış. Elimdeki ilk baskısı.

 

Gece odasında tek başına uyuyamayan, ayakkabılarını bağlayamayan, ağaca bile tırmanamayan, markete ekmek almaya gidemeyen, eve gelen misafire iki kelime hal hatır soramayan, anneye babaya her türlü eziyeti eden ama tavuktan korkan, ota çöpe ağlayan, hiçbir şeyden tatmin olmayan bir dediği iki edilmeyen, paylaşmayı bilmeyen, dikkati dağınık, anneanneler, babanneler, dedeler tarafından kuşatılmış YALNIZ çocuklar.

İşte karşınızda tablet çocukları

tablet-cocuklari
Tablet Çocukları

Kitapta özellikle biz yetişkinlerin yaptıkları hatalardan bahsedilmiş olumlu yaklaşım yöntemleri kısa hikayelerle örneklendirilmiş. Anlatım dili çok sade ve güzel olduğu için 1 günde okunabilecek bir kitap. Etkili iletişim yöntemleri benim en sevdiğim bölüm oldu. Günlük hayatta yaptığımız hataları gördüm onları nasıl düzeltebileceğimi anladım.

tablet-cocuklari

 Kitapta beni en çok etkileyen yer atlatılamamış bir travma hikayesiydi ki hepinize defalarca okumanızı tavsiye ediyorum.

Bir diğer bölüm de çocuklarda özgüven eksikliği neden olur, neler yapmalıyız kısmı ki birçok annenin bundan şikayet ettiğini çok duyduğum için dikkatle okudum. Kitabı yazarken önsöz de Ramazan beyin de bahsettiği gibi kitap bir kişiye bile faydalı olsa amacına ulaşmış demektir. Ben de bu yüzden hepinize tavsiye ediyorum. Olur ki 1 kişi bile faydalansa hem ben hem yazar Ramazan bey amacına ulaşmış olacak. Hepinize iyi okumalar diliyorum

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 2647 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: