Tangojean’de Özgürleştiren Zamanlar

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle herkese günaydın

Dün değil geçtiğimiz pazar günü, Yasemin Kokulu Hayat blogu, Kırık Şemsiye blogu ve sitemizin bazı yazarları Taksim’de ki Tangojean Tango Kursunda eğlenceli zamanlar geçirdik. Bu hafta sizlere o mekanı anlatmak istiyorum. 

tangojean-logo-kare-siyah

Galatasaray Lisesine doğru inerken sağdaki ara sokaklarda kalıyor mekan. 2002’den beri Arjantin Tango eğitimi veren Tangojean’e adımınızı attığınızda dansın ruhunuza işlediğini görüyorsunuz. Her yerde gördüğümüz dans öğretme sistemlerinin dışına çıkmaya çalısan Tangojean, figürleri ezberletmenin çag dışı olduğunu sadece teknikleri iyi analiz etmek gerektiğini söylüyor. Tangojean Tango Kursu kurucusu İrfan YÜKSEL bugüne kadar 11 binden fazla kişiye dans dersi vermiş bu konuda uzman bir kişi. Hatta geçtiğimiz yıllarda Aşk-ı Memnu dizisinde, Beren Saatçi ve Kıvanç tatlıtuğ’un çok konuşulan Tango dansını dizi için kendilerine o çalıştırmış. Ayrıca Türkiye Dans Sporları Federasyonu 2. Kademe antrenörlük ve NLP master practitioner alanında sertifikaları sahip olan İrfan bey aynı zaman da Tango Eğitmenleri ve Organizatörleri derneğin de yönetim kurulunda görev yapmakta. 

fotograf

tango

Tangojean kursiyelerini zaman zaman Pazar kahvaltısında ağırlıyor. Bizde güne ilk olarak nefis kahvaltımızı yaparak başladıktan sonra en eğlenceli dakikalara geçtik. Tabii ki dans! İrfan bey önderliğinde bir kaç figür öğrendik diyebilirim. Gerçekten bu işte iyi oldukları her adımlarında belli olan Tangojean’e uğramanızı tavsiye ediyorum. Dans dersi almaya karar verdiyseniz ben hiç bir şey bilmiyorum diye gerilmeyin çünkü her seviyeye ayrı sınıflar açmışlar. Her hafta sonu 17:00-20:00 arasında pratikler yaparak bu işi daha kalıcı hale getirmeyi hedefliyorlar. Ve en eğlenceli kısmı Milangolar. Öğrencilerin kendilerini deneyerek eğlendikleri bu geceler Tangojeanin vazgecilmezleriymiş.

12318266_10207495395558736_969151392_o

86720686-fb1b-43e7-83a8-6f78bced0c4fBunların yani sıra uyguladıkları belli seminerlerle sizlerin daha çok gelişmenizi sağlıyorlar. Tango Jean Tango kursu tangoya gönül verenler tarafından yönetiliyor ve sadece Tango yapmak istiyorlar. Sırf bu detayla bile bu işe verdikleri önem belli oluyor. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Sevgiler

 

 

Toplam Ziyaret: 1864 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir