Tarkan Yeni Albüm İle Geri Döndü

Mutlu haftalar.Bu cıvıl cıvıl günlerde müjdemi istiyorum. Efsane yeni albümüyle geri döndü..  Elbette 10 isimli albümüyle TARKAN’dan bahsediyorum.

Tarkan Yeni Albüm İle Geri Döndü

7 yıl sonra albüm çıkaran Tarkan her eseriyle olduğu gibi bu albümüyle de zirveyi bırakmayacak gibi duruyor. Her albümü , düeti olay olan TARKAN 1972 doğumlu usta bir sanatçı. Benim için doğum tarihi her gördüğümde şok olmama sebep olsa da maalesef gerçekler bu şekilde. 7’den 70’e herkesi sevdiren her şarkısında mutlaka bir şeyler hissettiğiniz sanatçının bu albümü de aynı şekilde. Klasik Tarkan melodilerini bulup biraz kıvırtmak elbette mümkün. Bunun yanında kulaklığınızı takıp içinizde kalan hüzün kırıntılarıyla berber huzur arayacağınız şarkılarda var.

Tarkan Yeni Albüm İle Geri Döndü

İsmini 10. albüm oluşundan olan bu eser aslında isminden de kendini belli ediyor. Asla fazla gösteriş yok ama kalitesi sadelikten bile belli. Gelelim şarkılara..

Albümün tanıtımı yapılırken “Yolla” şarkısı kullanıldı. Zaten bana da sorarsanız enerjisi Tarkan’a en iyi uyan şarkılardan olmuş. Ve dinlerseniz çok da eğleneceksiniz. Sözler gayet basit, bazen durup kendi kendimize kurduğumuz cümleler neredeyse

“Vur ya lafımı olur vur ya
Düşene bir de sen vur ya
Ne de olsa
Sabır taşıyım ya ben
Yolla yolla kaderim yolla
Acıları bana yolla
Ne de olsa
Dert babasıyım ya ben”

Tarkan Yeni Albüm İle Geri Döndü

Peki, konserde hangi şarkıda kıvırtıyoruz?

Bence söz müzik Sezen Aksuya ait olan Ben Senin tam bunun için.  Şarkı da her şey net. “Cemaz-ul evvelini karıştırıyor muyum?” diyor sanatçı. Sizde dinlerken o konulara hiç girmeyip müziğin ritmine kendisiniz bırakıyorsunuz.

Her şey fani, O Sevişmeler ve Acımasız şarkıları 3 büyük hüzün kokan sanatçının elinden çıkıp Tarkan’da çok güzel durmuş. Sezen Aksu, Ümit Sayın ve Nazan Öncel..

Albüm ve benim Tarkan sevgim yaz yaz bitmez. Objektif baktığımda da muazzam bir albüm. Hayatınızda yolunda olmayan şeyler için açın bu albümü dinleyin. Her anlamda yardımcı olacağını söyleyebilirim. Son olarak deniz kenarın da “çay –simit” yaparken bu yazıyı umarım hatırlarsınız:)

 

Toplam Ziyaret: 1636 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir