Termal Su Karşılaştırması..

Termal suları yaz kış kullanmayı çok seviyorum. Elimde denediğim çeşit çeşit termal su var ve bunların içerisinde tabi ki favorilerim de var. Bunlardan iki tanesini bugün tanıtmak istiyorum.

 esthederm
institut esthederm eau cellulaire spray

Öncelikle Institut Esthederm Cellular Water‘ı yani hücresel suyu inceleyecek olursak; adı üzerinde hücre yapısı taşıyan su, cilde enerji veren, ferahlık ışıltı ve canlılık kazanmasına yardım eden bir ürün. Aynı zamanda da öncelikle Institut Esthederm ürünlerinin etkilerini kuvvetlendirmeye yarıyor. Tabi illa bu ürünleri kullanmak şart değil bu spreyle, serumunuzu uygulamadan bu spreyi sıkarak yüzünüz tam kurumadan tampon hareketlerle serumu uyguladığınızda daha iyi emildiğini etkisinin de arttığını gözlemliyorsunuz.

Institut Esthederm’in araştırmalarının ürünü olan bu hücresel su cildin canlılığını korumak ve arttırmak için insan vücudunda doğal olarak bulunan hücresel su taklit edilerek hazırlanmış. O yüzden hiç sorunsuz bir ciltte bile kullanıldığında cildin canlılığını arttırarak, sağlıkla parlamasını sağlıyormuş.

Cildim tabi ki hiç sorunsuz bir cilt değil, keşke olsa ama bu spreyi kullandığımda yüzüme bir canlılık geliyor hakikaten. Diğer termal sular gibi emilir emilmez ciltte etkisini yitirip yok olmuyor. Verdiği canlılık ve bana göre de biraz daha yumuşaklık hissi bir süre daha devam ediyor.

Ürünün bir diğer vaadi de makyajı sabitleyeceği konusunda, bu konuda kış aylarında yaptığım denemeler fena sonuç vermediyse de yaz sıcaklarında hiç denemedim o yüzden tam olarak başarılıdır diyemiyorum. Ürün çeşitli dermokozmetik sitelerde  satışta bulunuyor. Normal termal sulara göre biraz daha fazla olan fiyatı bana göre tek eksi yönü, bu nedenle indirim takip etmekte fayda var.

 

la roche termal su
La Roche Posay eau thermale

 Termal su dendi mi diğer bir favorim de  La Roche Posay Thermal Spring Water yani termal kaynak suyu.  Adı üzerinde gerçekten Fransa’da bulunan bir kaynaktan elde edilen su, bölgedeki ekinler için de gerçek bir yaşam kaynağıymış. Yine bu kaynak suyunun dolayısı ile La Roche Posay termal suyun içinde çok yüksek miktarda bulunan selenyum maddesi antioksidan etkisi sayesinde cildi serbest radikallerden koruyor ve yaşlanmayı geciktiriyor. Temel olarak cildi besler yatıştırır ve cilt yüzeyini nemlendirir. Ayrıca her cilt tipine de uygundur. Sıcak havalarda makyaj üzerine bile  ferahlamak için kullanılabilir. La Roche Posay termal su eczanelerde ve çeşitli online dermokozmetik sitelerinde bulunabilir.

Temelde aynı görünseler de iki ürün iki değişik termal su gerçekten birbirinden farklı işlevlere sahip, bu nedenle ayır ayrı kullanılabilecekleri gibi aynı cilt bakım rutinine bile dahil edilebilirler bence.

Sabah rutinimde serum ve nemlendirici kremden önce, akşam rutinimde ise ilk olarak makyajımı temizleyip nem maskemi sürmeden, gece yatarken yine serum ve anti aging kremden önce kullandığım termal suları ben oldukça faydalı, ferahlatıcı ve rahatlatıcı buluyorum. Cilt bakım rutinimin parçası olmaya uzun bir süre daha devam edecek gibiler.

Sevgiler.

Toplam Ziyaret: 3127 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 8 Ortalama: 2.8]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir