The Balm Sexy Mama Pudra

Herkese merhaba!

Bu yazımda sizlere bahsedeceğim ürün The Balm‘ın sevilen ürünlerinden birisi olan ve benim indirimden satın aldığım Sexy Mama transparan pudra.

the balm
The Balm Sexy Mama Pudra

Ambalajı, markanın diğer ürünlerinde olduğu gibi oldukça eğlenceli. Karton bir kutusu var ve mıknatısla kapanıp açılıyor. Karton olması nedeniyle biraz fazla kirleniyor ama olsun kapağındaki pin-up kızını her gördüğümde yüzümde bir gülümseme oluşuyor ya o bana yeter 🙂 Gramaj olarak da oldukça bereketli bir ürün olduğunu düşünüyorum. 7 gr olması nedeniyle beni epey bir idare edecek. İçerik olarak da paraben ve talc gibi zararlı maddeleri bulundurmuyor. Bu aralar makyaj ürünlerimin paraben içermemesine özellikle dikkat ediyorum.

the balm
The Balm Sexy Mama Pudra

Gelelim ürünün özelliklerine 🙂 Benim gibi yağlı cildi olanlar parlama sorununun ne kadar berbat bir şey olduğunu bilirler. Özellikle yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde kabusum tekrar canlandı 🙂 Bu pudra da ister likit fondöten ister çıplak ten üzerine uygulayın, matlık sağlamayı vadediyor. Açıkçası matlığından oldukça memnun kaldım, sürer sürmez cildimin parlıklığıma etki ediyor. Ambalajında koyu gözükmesine rağmen cilde sürüldüğünde renk vermiyor. İçeriğindeki yağ emici kürelerle de anında matlık sağlıyor. Bir diğer sevdiğim yönü de ciltte tabaka halinde durmaması oldu. Genelde cildimde pudralar pul pul durur ancak bundan kaç kat uygularsam uygulayayım hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

the balm
The Balm Sexy Mama Pudra

Gelelim sevmediğim yönlerine.

Maalesef ki pudranın kalıcılığı 2-3 saat, en azından benim cildimde bu şekilde oldu. Bu nedenle gün içerisinde sık sık tazeleme ihtiyacı duydum. Keşke biraz daha kalıcı olsaydı 🙁 Bir de indirim dönemleri dışındaki fiyatı 54 TL. Bu fiyatı ürüne göre pahalı buluyorum. Ancak indirim döneminde 27 TL gibi bir fiyata Gratis mağazalarından almak mümkün.

Kalıcılığını saymazsak oldukça memnun kaldığım bir pudra oldu. Bu aralar pratik minik fırçamla çantamdan eksik etmiyorum. Bir daha alır mısın derseniz duruma göre farklı pudralar tercih ettiğim için bu ürünün kolay kolay biteceğini sanmıyorum, o nedenle bir daha almaya vakit kalmayabilir 🙂 İndirim döneminde bir şans vermenizi istediğim bir ürün, sizin de yorumlarınızı merakla bekliyorum!

Görüşmek üzere,

Mutlu haftalar!

Toplam Ziyaret: 12561 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 69 Ortalama: 2.7]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir