The Balm Time Balm Face Primer

timebalm

Herkese merhabalar! 

Bugün sizinle bayram indirimleri sırasında gayet makul bir fiyata aldığım bir primer’ı yani makyaj bazını inceleyeceğiz. Makyaj bazları hakkında genel bir bilgi vermek gerekirse, bu bazlar makyajın kalıcılığını arttırıyor ve daha güzel görünmesini sağlıyorlar. Ayrıca cilde kadifemsi bir his kattıkları için pürüzsüz bir bitiş sağlıyorlar. Ayrıca gözenekleri ve çizgileri de gizleme özellikleri bulunuyor. Üründen bahsetmeden önce The Balm markasından da biraz bahsetmek istiyorum. Bu markanın ürünleri içeriğinde paraben ve talc gibi zararlı maddeleri bulundurmuyor. Bu nedenle gönül rahatlığıyla kullanabiliyorum. Ayrıca hayvanlar üzerinde test yapmamalarıyla da beni çok mutlu ediyorlar. Ambalaj konusunda ise benim için bir numarada olan bir marka desem yalan olmaz 🙂 

Gelelim Time Balm ürününe. Yine şeker mi şeker retro bir kutuya sahip. Almamı etkileyen ilk şeylerden birisi de ambalajı oldu 🙂

Kutu üzerinde yer alan içeriğine baktığımızda biraz önce de bahsettiğim gibi paraben içermediğini görüyoruz. Ancak içerisinde silikon bulunuyor. Bu da cildimize çok yararlı bir şey değil. Genellikle yüzümüze kadifemsi ve pürüzsüz bir his veren şey bu silikon olduğu için pek çok markanın makyaj bazında da silikon bulunuyor. Bu nedenle her gün kullanmanızı çok önermiyorum. Ayrıca içeriğinde A, C ve E vitaminleri de bulunuyor. Bu özelliği ile silikonun üzerimde bıraktığı negatif etkiyi bir nebze de olsun geçirdi diyebilirim. 

timebalmingredients
thebalmtimebalm

Ben bu ürünü makyajdan önce, yüzümü nemlendirdikten sonra uyguluyorum. Göz ve dudaklar haricindeki bölgelere uygulanabiliyor. Genelde elimle uygulamayı tercih ediyorum. Fırçayla veya makyaj süngerleri ile de uygulanabilir ama bana elimle uygulamak daha pratik geliyor. Yüzüme uyguladıktan sonra 1-2 dakika kadar kurumasını bekliyorum. Oldukça mat bir his veriyor. Cildim de yağlı olduğu için bu özellik benim çok hoşuma gidiyor diyebilirim anca kuru ciltli olanlarınız varsa denemeden almasın derim. Ürün fotoğrafta görüldüğü gibi şeffaf, krem gibi bir yapıda. 

thebalmtimebalm
thebalmtimebalm

Ciltteki gözenekleri azalttığını söyleyebilirim ayrıca verdiği pürüzsüzlükle güzel bir makyaj zemini de hazırladı. En beğendiğim yönü ise kalıcılığı oldu. Matlık hissini birkaç saat yaşadım ki bu benim yağlı, parlayan cildim için oldukça iyi bir süre. Fiyatını düşünürsek muadillerine göre oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Fiyatı 60 lira civarında ancak birçok kozmetik mağazasında şu an indirimde. Kesinlikle bayram indirimi döneminden alınmalı diyebilirim. Bir çok online satış kozmetikçisinde bulunuyor. 

Herkese şimdiden mutlu bir hafta sonu diliyorum

Görüşmek üzere 🙂

Toplam Ziyaret: 4692 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 5 Ortalama: 2.8]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir