The Body Shop Reggie Banyo Süngerleri

Merhabalar

Kızım yaklaşık üç aydır Cevahir Avm’de bulunan The Body Shop‘ta çalışıyor. Hemen hemen her akşam bana markanın ürünleri, ürün içerikleri ve tarihi ile ilgili edindiği bilgileri bana aktarıyor. O kadar güzel hikayeler öğrenmeye başladım ki, öğrendiklerimi sırasıyla sizinle de paylaşmak için çalışacağım.

İlk konu hikayesi çok güzel olan bir ürün. Banyo Süngeri ; Mr. Reggie Banyo Süngeri, Mrs. Reggie Banyo Süngeri ve çocukları Junior Reggie Banyo Süngeri.

Şimdi bu isimler nereden geliyor diyeceksiniz? Kızımdan duyduğum kadarı ile anlatıyorum.

Vietnam’da Khe Nuoc Trong ormanlarında görülebilen, bir maymun türünün nesli tükenmekteymiş. Neslinin devamı için başlatılan projeye destek vermek için The Body Shop Reggie Banyo Süngerlerini üreterek projeye destek vermiş. Neslin devamını sağlamak için çalışmaya başlamış.

Bu yazıyı yazarken nesli tükenen maymunlar için bir kaç yazı okuduğumda yine insanoğlunun zalimliğini bir kez daha kabul etmiş oldum.

“Bu maymun türleri için en büyük tehlike Çin’de yerel menüde yer almaları, yemek olarak tüketilmeleri ve Çin tıbbında ilaç yapımında kullanılıyor olmalarıdır.”

Vahşi Doğa Kampanyamıza katılın slogonu ile yola çıkan The Body Shop; “satın aldığınız her hediye ürün ile, nesli tükenmekte olan hayvanlara ve onların doğal yaşam alanlarını korumaya katkıda bulunuyorsunuz. Vietnam, Endonezya ve Malezya’ya ayrılacak olan gelir ile doğaya olan borcumuzu sizlerin yardımıyla ödüyoruz.” diyor.

The Body Shop , 3 YARARLI VAHŞİ PROJE’sinde VIETNAM, ENDONEZYA, BIO KÖPRÜ NEDİR? sorularını soruyor.

Kritik derecede nesli tükenmekte olan hayvanlara destek veren firma 20.000 £ katkıda bulunmayı hedefliyor.

The Body Shop, elde edilen gelirden oluşturulan fonlarla, aynı zamanda Sumatran orangutan ve kaplanlarına ve Asya fillerine, Malayan kaplanlarına da yeni projelerle koruma sağlayacaklarmış.

Reggie banyo süngeri, hem çocukları sevindirecek hem de vahşi doğaya katkıda bulunması için yaratmışlar.

Red-shanked Douc maymun türünü ait olduğu doğal ve vahşi ortamına kavuşturarak, neslinin devam etmesine katkıda bulunmak için ürettikleri Reggie banyo süngeri çocukların sevebileceği kadar şirin mi şirin. Bizim evde iki tane var bile:))  Biri Damla’ya biri Berke’ye

Duyduğum ve biraz okuduğum kadarı ile anlatmaya çalıştım. Daha detaylı bilgi için linki buraya bırakıyorum.

The Body Shop’un Vahşi Doğa Kampanyası için neler yaptığını öğrenmek için tık tık

Belki sizde bir ürün alarak katkıda bulunmak isterseniz.

Ne dersiniz? Doğa ve hayvanlar bizim her şeyimiz değil mi?

Sevgiler

Elmas

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 943 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com