The Zone Maslak

Bu hafta sonu Oğlum berke ile yine yollara düştük. Adımı değiştiriyorum artık. Etkinlik peşinde koşan anne olarak ilan ediyorum kendimi:)) Pazar günü Unig İstanbul’da bulunan The Zone Maslak da Da Vinci Tv davetlisi olarak pazar günümüz dolu dolu geçti.

The zone maslak finansbank

Elif Hanım’la tanıştık. Mert Bey’in rehberliğinde matematik üzerine güzel aktiveteler yaptık ve sonunda da Xtrem Aventures İstanbul’da adrenelin ve eğlencenin tadına vardık diyebilirim.

Öncelikle, çocuklar için yaz kampı düzenlenmiş önce ondan bahsedeyim. The Zone Maslak Finansbank şimdi okulların kapanması ile birlikte 6 ile 14 yaş grubu için haftalık düzenlenen Yaz Okulunda programlar 27 Haziran itibari ile başlamış bulunmakta.

26 Ağustos’a kadar sürecek olan yaz okulu, her hafta farklı içeriklerle devam edecek.

Çocuklar, gün boyunca süren etkinliklerde , yaratıcı atölye çalışmalarında kendilerini özgürce ifade ederken el becerilerini geliştirecekler. Da Vinci Learning eğitim kanalının hazırlanan farklı filmleri Oditoryumda izleyecekler. Trambolin Park alanında enerjilerini zıplayarak atarken bolca terleyecekler. Çeşitli spor turnuvaları katılarak, eğlenecekler.

Harika Matematik sergisinde matematiğin eğlenceli taraflarını sergilenen ünitelerle çözmeye çalışacaklar.

Ayrıca doğayla iç içe etkinlikler için Xtrem Aventure’ a da geçecek olan çocuklar  heyecanı yüksek tutacak ip parkurları ve halat kaydıraklar; Tarzan Sarmaşığı, Fare Tüneli ve Paten Köprüsü gibi macera parkları alanlarında heyecanı doruk noktaya taşıyıp, Türkiye’de ilk defa açılan Hobbit Köyünde ağaç evlerden köprülere, halatlardan macera dolu yollara kadar dev bir oyun alanı ile köyde bulunan 3 Hobbit evinde, kendi sınırlarını zorlayacaklar ve kendilerini keşfedecekler.

The Zone Maslak yaz okulu çerçevesinde birçok etkinliği, Xtrem Aventures ile birlikte doğayla iç içe olarak gerçekleştirecekler.

Yaz kampı; her hafta pazartesiden cumaya gün boyunca devam eden haftalık programlarıyla devam edecek ve çocuklar, atıştırma molası ve öğlen yemek molası ile dinlenme zamanı da bulabilecekler.

davinci learning

Peki  The Zone Maslak nedir, ondan bahsedelim?

The Zone Maslak Finansbank sponsorluğunda çocuklara özel bir dünya sunan, çok kapsamlı ilk kültür ve eğlence merkezi.

Çocukların hem eğlenerek hemde öğrenerek keyif alabileceği eğlence merkezi farklı bölümlerle eğlenceden, spora, teknolojiye, kültür ve sanata yer veren tamamem öğrenme odaklı bir eğlence merkezi.

600 m2 lik bir alana kurulmuş olan The Zone Maslak’ta neler mi var?

Sergi alanı, (Harika Matematik Sergisi) Da Vinci Learning eğitim atölyesi, oditoryumda seyredebileceğiniz eğitici ve öğretici filmler ve trambolin Parkı bulunuyor.

Bizi karşılayan güleryüzünü yüzenden hiç eksik etmeyen Elif Hanım, sıcak ve samimi sohbetiyle The Zone Maslak hakkında bir çok bilgiye ve detaya sahip oldum.

The zone maslak finansbank

Harika matematik sergisinde 20 farklı ünitede düşünme ve sorgulamaya teşvik eden, deneyimlerini rahatça yapabilecekleri rahat ve huzurlu, ayrıca çok renkli bir ortam. Çocuklar ünitelerde yaptıkları uygulamalarla matematikle uygun bir bağ kurarak öğreniyor ve bilinçleniyor.

The zone maslak finansbank

Oğlumla ben sırasıyla Harika Matematik Sergisi’nin 20 farklı istasyonunda, Mert Bey’in tatlı anlatımıyla birlikte uygulamalara katıldık ve yine yeni bir çok şey öğrendik.

The zone maslak finansbank

Ondan sonra Türkiye’nin ilk indoor Trambolin Park’ında Berke atladı, zıpladı ve terledi. Bende o arada Elif hanım’la sohbet etme imkanı yakalamış oldum. Elif Hanım The Zone’nun ilk sosyal sorumluluk projesi hakkında bana bilgi verdi.

Harika Metamatik Tırı, bu eğitim yılı içerisinde Türkiye genelinde çocuklara matematiği sevdirmek ve matemetiği eğlenceli hale sokmak için yola çıkmışve bir çok ile ulaşmış.

Belediyelerle yaptıkları ortaklaşa çalışmalarda bir çok öğrenciyi ağırlayarak Harika Matematik Tırının içindeki gezici modüllerle çocuklara önemli bilgiler vermişler. Haytın her anlamında olan matemetikle etkin bir bağ kurmak için Türkiye’de matematiğin ulaşamadığı çoçuk kalmasın diyerek bir çok çocuğa ulaşma planı gerçekleşmiş ve gerçekleşmeyede devam decekmiş.

Ne güzel bir çalışma. Bu şekilde olan sosyal sorumluluk projelerini gönülden destekliyor ve Finansbank’ın bu çalışmalara sponsor olarak destek verdiği için tebrik ediyorum..

Trambolin sonrası sinemaya girip film seyrettik. Aslında Da Vinci Learning Oditoryum’da gösterilen filmde bilgimiz pekişti.

The zone maslak finansbank

Terimiz Oditoryum’da soğudu ve biz hop Da Vinci Learning Atölye Alanı‘na geçip origami hakkında Elif Hamım’dan biraz bilgi aldıktan sonra, Renkli kurbağalar yaptık. Sonra kurbağaları boyadık ve yüzümüzde gülümseme ile The Zone Maslak’tan ayrıldık.

The zone maslak finansbank

Biraz adrenelin dedik ve The Zone Maslak ile beraber çalışma yürüten Xtrem Aventures İstanbul‘a geçtik.

The zone maslak finansbank

Daha öncede gelme fırsatı yakalamıştım ama o zaman ben parkurlara kendim katılmamıştım.

IMG_20160626_145401

Bu sefer biraz daha fark olsun dedim ve oğlum ağ parkurunda gönlünce eğlenirken, bende ilk kez yüksek ip parkurlarını denemeye başladım.

İlk başta biraz korksam da, sonrasında çok alıştım ve ziplına parkurunu da deneyerek günümüzü çok eğlenerek bitirdik.

The zone maslak finansbank

The Zone Maslak Finansbank ve Xtrem Aventures keşfe çıkmaya ne dersiniz.

Biz çok eğlendik. Fotoğraflardan da belli oluyor diye düşünüyorum:)

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Toplam Ziyaret: 765 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com