Tırnakta Ebru Sanatı

Tırnakta Ebru Deseni

Herkese günaydın

Artık tam anlamıyla bahar geldi. Adım adım da yaza yaklaşıyoruz. Tırnaklarımızın da renklenmesi gerek diyerek bu hafta “ tırnakta ebru deseni” deneyelim istiyorum. İlk yaptığınızda olmayabilir pes etmeyin ve devam edin. Malzemeler için istediğiniz renk ve sayıda oje, pamuk ,kürdan, aseton,ıslak mendil ve küçük bir kap.

Tırnak desenleri
Tırnak desenleri

Ben pet şişeyi keserek onu kap haline getirdim. İlk olarak deseni vermek istediğiniz tırnağın altına açık renklerde bir oje sürün. Ben Note 05 Sand Beige isimli ojeyi kullandım. Bu sürdüğünüz oje kuruduktan sonra pet şişenin içindeki suya birer damla oje damlatmaya başlayabilirsiniz. Her bir damla oje diğerinin içine gelmeli buna dikkat edin.  Bundan sonrası kürdan ile şekil vermekte.

Tırnakta ebru deseni
Tırnakta ebru deseni

Ama şekil vermeden  önce damlattığınız ojeler bir zar haline geldiği için kenarlarını iyice pet şişeyle birleştirin ki şekil verirken çıkma ya da kopma olmasın. Bundan sonrası çok hafif dokunuşlarla  ojeye şekil vermek. Sonra yavaşça istediğiniz bölüme tırnağınızı sokmanız.

Tırnakta ebru deseni
Tırnakta ebru deseni

Çekerken de gayet yavaş olmalısınız ki tırnakta pütür pütür durmasın. Son olarak tırnak kenarlarınızdaki ojeleri silip parlatıcı sürmeniz yeterli olacktır. Ben oje olarak Essence  31, Cecile 28,53 ve Golden Rose 93’ü kullandım. Bu ojeleri zevkinize göre seçebilirsiniz.

 Bol renkli bir hafta dileğiyle:)

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 955 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/