Tırtıl Kids Kitabevi

tıltıl kids kitabevi

Instagram’ı hızlı ve güncel ulaşabilirliğinden dolayı çok severek kullananlardanım. Paylaşımların yanı sıra, merak edip, takip ettiğim bir çok hesap var ve bu sayede farklı mekanlar ve farklı yerler keşfetmeye başladım.

Tırtıl Kids’te bunlardan biri.

Kitaplara aşık biri olarak, çocuk gelişimine katkısını da bildiğimden, oğlum Berke’ye farklı kitaplar bulmayı ve onunla okuma saati yapmayı çok seviyorum.

Aslında hem o hem de benim için çok keyifli dakikalar oluyor. Güzel zaman geçiriyoruz. Kendi zamanımla kıyaslama yaptığımda, bu kadar zengin ve bol resimli kitaplara erişebilmek şimdiki çocuklar için verilmiş bir nimet aslında. Erişebilir olmakta ayrı bir güzellik.

Şanslıyım ki, hem oğlum hem de kızım kitapları çok seviyorlar ve sürekli okumaya çalışıyorlar.

Tırtıl Kids’in paylaşımlarını gördüğümde farklı içerikli kitapların olması beni çok sevindirmişti. Hele de işyerime yakın olduğunu öğrendiğimde ilk fırsatta kendim gidip, hem mekânı görmek hem de seçerek bir şey almayı istedim.

Tırtıl Kids Kitapevi Unig İstanbul’un içinde bulunan sadece çocuklara ait kitap ve hikâyelerinin bulunduğu butik bir kitap evi. Butik dediğime bakmayın, birçok yerde bulamayacağınız farklı çeşitlerde kitaplar, dergiler ve mini fablar var. İçerik oldukça zengin.  

Dün mekanı ziyaret etme şansını yakaladım ve kendimi yine kaybettim. Düşündüğüm gibi bir yerdi ve iki tane samimi eleman bana yardımcı oldu. Ama ben yine kitaplar arasında dağıldım ve değişik şeyler bulmayı başardım. Yaş gruplarına göre ayrılmış raflar. İngilizce okuma kitapları, dergiler çok güzeldi.  Zaman zaman okuma saatide düzenliyorlarmış. Ona da katılmak isterim oğlumla ayrıca. Takipte kalacağım.

İstanbul’da değiliz, gidemeyiz sakın diye düşünmeyin. Tırtıl Kids’in instagram hesabını takip edebilir, istediklerinizi whatsapp üzerinden sipariş edebilirsiniz. Ayrıca kendi sitelerinde online satış yakın zamanda başlayacakmış.

Aldıklarımın bir kısmı aşağıdaki gibidir.

İyi okumalar 

IMG_20150721_231623

IMG_20150721_231831

 

Kapanış yazım Albert Einstein’in güzel sözü ile olsun…

Haftaya müsadenizle tatilde olacağım. Tatil sonrası görüşmek üzere.

Hoşçakalın  😎

 

IMG_20150721_182821

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 2]

Toplam Ziyaret: 2446 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com