Too Faced Chocolate Bar Pallette

Too Faced Chocolate Bar Pallette

Merhabalar,

Bugün sizinle bir süredir severek kullandığım bir ürünü paylaşmak istedim. Too Faced markasına ait Chocolate Bar Pallette isimli bu göz farı paleti, Mayıs ayında ülkemizde sınırlı sayıda satışa sunuldu ve ben de bu fırsattan yararlanarak bir süredir ürünü deneyimleme şansı buldum. Mayıs 2015’te alırken 130 TL idi. 

Palet günlük ve gece makyajı yapmak için oldukça uygun renklere sahip. Palette genel anlamda sıcak alt tonlu renkler çoğunlukta olup,  soğuk alt tonlu menekşe renginin palete eklenmiş olması değişiklik yaratıyor.  Paletteki renklerin doğal kahve tonlarını içermesi günlük makyaj için avantaj sağlarken, koyu mürdüm, bordro ve koyu yeşil gibi renkler sayesinde palet ile gece makyajı yapmak imkanlı kılınmış.

Too Faced Chocolate Bar Pallette
Too Faced Chocolate Bar Pallette

Palette mat ve parlak renklerin dağılımı orantılı. Göz kapağında doğal gölge yaratmak için ideal olan renkler mat yapıda iken, buğulu göz makyajı yapmak için kullanılabilecek koyu renkler parlak/parıltılı olarak üretilmiş. Palette diğer renklere oranla daha büyük gramajda olan 2 fardan pembe alt tonlu olan parlak far (Champagne Truffle rengi) aydınlatma görevi görürken, krem rengi mat far (White Chocolate rengi) ise göz kapağında kullanılan farklı farların daha iyi dağıtılmasını sağlayarak astar far olarak kullanılabiliyor. Göz kapağında astar olarak kullanılan farlar her far paletinde bulunmamakta olup, bu palette bulunması, makyaj yaparken farklı bir ürüne uzanmamı engelliyor.

Too Faced Chocolate Bar Pallette
Too Faced Chocolate Bar Pallette

Benim için kullandığım göz farlarında test ettiğim en önemli 3 etken; pigmentasyon, farın kremsi yapısı ve tozutmaması. Farlarda rengin ortaya çıkması için pigmentin artırılması ile dolaylı olarak far kremsi yapıdan çıkar ve tozutmaya doğru geçer, bu iki kriter arasında çok ince bir çizgi vardır. Dolayısıyla markette kremsi yapıda olan, dökülme/tozutma yapmayan ve rengini belli eden/pigmentli far bulmak her zaman kolay değildir. Bu noktada Chocolate Bar paleti bu görevi başarı ile yerine getiriyor ve tozutmayan pigmentli farlardan oluşuyor.

Son olarak isminden esinlenerek paletin dış görünüşünü çikotaya benzetmek ve farlara çikolata kokusu koymak dahiyene bir fikir olsa gerek, kullanan bir çok kişinin de deneyimlediği üzere insanın yiyesi geliyor : )

Too Faced Chocolate Bar paletini aldığım günden beri çok severek kullanıyorum, günlük makyajımda en çok kullandığım paletlerimden birisi oldu çıktı. Eğer alma imkanınız olursa, hiç kaçırmayın alın derim.

Sonraki yazılarımla görüşmek üzere!

 

Blogger Hakkında :

BeautywithMuguet.

 

 

 

 

Merhaba, 

Ben Müge Aydın. 1990 Şubat doğumlu, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunuyum, 3 yıldır İstanbul’da yaşıyorum.  

Çocuk ruhlu, heyecanlı, küçük şeylerden mutlu olan birisiyim. Son zamanlarda ise fotoğraf çekmeyi çok seven bir kozmetik aşığı oldum çıktım. En büyük hobim çektiğim fotoğrafları, ürün yorumlarımı ve kozmetiğe dair her şeyi paylaştığım Instagram hesabım BeautywithMuguet.   

Makyaj sanatlarını o kadar sevdim ki, bir süre önce bu konuda sertifikamı aldım.   

Sizinle burada tecrübelerimi ve yorumlarımı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum, umarım yazdıklarım hoşunuza gider.

Sevgiyle kalın, 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1859 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKonuk Yazar

Yazar Hakkında

(33 yazısı var )

Sizlerde Konuk Yazar olarak yazılarınızın yayınlanmasını isterseniz bizlere info@bloggerlarpaylasiyor.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Web sitesi: