Türkiye’nin Gerçeği Tester Sorununa Çözüm

Merhaba,

İlk yazımda sizlere bir ürün deneyimi paylaşmak yerine, doğru bir ürünü, doğru zamanda nasıl deneme imkanı yaratabiliriz bunu anlatmak istiyorum.

Klasik Türkiye şartlarında gittiğiniz bir kozmetik mağazasında evinizde denemek üzere almak için tester bulma ihtimaliniz nerdeyse imkansız.

Bu yüzden alıcağımız cilt ürününü yüzümüzde değil elimizde, bileğimizde deniyoruz.

Peki, biz bu ürünü yüzümüze sürücez ya istediğimiz sonuç olmazsa? O zaman boşa bekleyenler çekmecesinde yerini alıyor,  paralar döktüğümüz ürünümüz.

Şimdi ben size bu boşa bekleyenler çekmecesini artık kullanmayacağınızı anlatsam. Öncelikle ben hassas, atopik bir cilde sahibim. Benim gibi cilde sahip kişiler ne makyaj malzemesi nede cilt kremlerini denemeden almamalı. Çünkü asla size alerji yapmaz denilen ürün alerji yapabilir veya cildinize uymayabilir.

Diğer konu kozmetik ürünleri. Fondöten, bb veya cc kremler hatta yeni aramıza giren dd kremler, kapatıcılar bunlarla ilgili de bileklerimiz de denediğimizde  yüzümüze koyu veya açık renk kalabilir.

Peki bunun önüne tester yokken nasıl geçicez?

Çok kolay kendi testerımızı kendimiz yaratıcaz.

1.Yol

Mini seyahatlerde kocaman şişe kremlerimizi yanımıza almamak için kendimize seyahat kutucukları alıyoruz.Minik kapaklı, onları atın çantanızda dursun.

tester-kabi
Tester Sorununa Çözüm

2.Yol

El kremi hepimizin çantasında var. Bu el kremlerini bitirdiğinizde atmayın o kutucukları iyice temizleyin yıkayın kurulayın ve çantanızda dursun.

Şimdi gelelim kendi testerımızı nasıl yapıcaz?

Gittik bir kozmetik mağazasına krem, fondöten, kapatıcı, cilt kremi her ne almak istiyorsak oradaki şişede denedik. Yapısı hoşunuza gitti ama yüzünüze sürüceğiniz ürünü mecburen bileğinizde denediniz.

İşte devreye minik kutucuklarımız şimdi giriyor. Görevliden rica edin, dip not asla bu zamana kadar beni kırmadılar, ben bunu yüzümde denemek istiyorum ama gördüğünüz gibi cildimde makyaj var. Sizden ricam 1 kullanımlık bile olsa bu minik kutucuğa alabilir miyim?

İşte hepsi bu kadar. Şimdi evinizde sakin ortamınızda gerçek, yanıltmayan ışıkların altında almak istediğiniz ürünü deneyebilirsiniz. O boş kalıcak çekmecenizi de artık neyle doldurucağınız size kalmış.

Sevgiler…

 

Yazar Hakkında;

Ben Sevda. Atopik,dermatit suya bile alerjisi olan  hassas ciltli bir bayanım. Saç bakımı denilince gözlerinde yıldızlar beliren, evimde 2 melek kediciğim (zilli ve pörtlek) ile yaşıyorum.Bir bloğum var http://sevdaninzillisi.blogspot.com.tr/ Aslında bloğumu açma nedenim, benim gibi hassas ciltlere sahip kişilere önerilen bir ürünün cildimde yaptığı reaksiyondan sonra tedavi sürecimde karar verdim. Her zaman yazdıklarımda tek bir şeyi öneririm. Ben kullandım, ancak sizin cildinizde benim gibi hassassa lütfen iyice okuyun, alerjiniz varsa eğer ona göre alıp almayacağınıza karar verin. Bu platformda, denediğim ürünler, sevdiklerim,sevmediklerim, belki aralarda gezdiğim sevdiğim yerleri sizlere dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Böyle kocaman bir ailenin arasında yer almaktan çok mutluyum.

 

Toplam Ziyaret: 1136 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

2 thoughts on “Türkiye’nin Gerçeği Tester Sorununa Çözüm

  1. Mantıklı bir uygulama 🙂 mac gibi kurumsal firmalar bunu yapıyor ama bazı kozmetiklerde tester sorunu çok fazla.

  2. minicik kutular en güzel çözüm olucak bu gibi durumlarda. hem belki böyle yaparak firmaların daha fazla tester üretmesinin önünü açarız umarım:)
    sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir