Uygun Fiyatlı Göz Fırçaları

the balm-vert göz fırçası

Uygun Fiyatlı Göz Fırçaları

Merhaba ,

Yeniden beraber olmak ne güzel. Makyaja yeni yeni başladığım zamanlarda en büyük problemlerimden biri iyi göz makyajı yapmaktı. İyi göz makyajı için işini iyi yapan fırçalar büyük önem taşır. Çünkü eller acemidir. Çoğu zaman nasıl hareket edeceğimizi bilmeyiz. Dağıtma, gölge verme, fazla gelen farı temizleme… Tüm bunları ve daha fazlasını güzelce yapmak için elbette tekniklerin ve el becerisinin gücünü inkar edemeyiz. Ancak zaten yeni başlarken bu verilere sahip değiliz. Üzerine farı almayan, iyi dağıtmayan kötü fırçalarda başa bela olursa göz makyajının güzel olması çok zor. Ben size bugün ilk makyaja başladığım zamanlarda çok çok memnun olduğum, hala da göz bebeğim olan fırçalardan söz etmek istiyorum. Bu iki fırça yeni başlayanlar için çok kullanışlı olduğu gibi her göz tipinin de işini görür.

The Balm markasının sadece Gratis mağazalarında satıldığını pek çoğumuz biliyoruz. Gratis mağazaları giderek arttığı için bu fırçaları,ulaşımı zor fırçalar olarak görmüyorum. Ürünlerin güncel fiyatını bilmiyorum. Sanırım ben zamanında indirimle 15 lira gibi bir fiyata aldım. Fırçalar çift taraflı olduğu için 15 liraya iki kullanışlı fırça almış oldum. Şimdi gelin her ikisine yakından bakalım.

The Balm
Uygun Fiyatlı Göz Fırçaları

Fırçaların tam olarak bir ismi varsa da ben bilmiyorum. Üzerinde yazan yazıları göstermeye çalıştım  ilk fotoğrafta. Bir üstte ki fırçanın bir ucu oldukça geniş. Bilhassa geniş göz kapaklarına sahip kişilerin kullanımına çok uygun. Mesela ben tüm göz kapağıma yahut kaş altıma far uygularken sık sık bu fırçayı kullanıyorum. Fırçanın diğer tarafı ise harika bir karıştırma fırçası. Özellikle kullanımı zor, riskli yoğun pigmentli farların ölçülüce uygulamakta çok yetenekli. Katlanma bölgesi geniş olan göz kapakları için iyi bir karıştırıcı, dağıtıcı.

uygun fiyatli goz fircasi
Uygun Fiyatlı Göz Fırçaları

Bu fırça ise ilkine göre daha küçük. Küçük göz kapakları için çok kullanışlı. Bir tarafı ile göz kapağına farı yapıştırmak, oturtmak için çok uygun. Hatta gözün orta kısmına farklı renk bir far uygulanacaksa elim ilk buna gider. Ya da gözün dış kısmına bir c çizilecekse, ters yatmış bir v çizip gölge verilecekse bu fırça çok kullanışlı. Alt kirpik diplerime defalarca bununla far uyguladım. Diğer tarafı ise gözün dış kısmına verilen gölgeyi dağıtmak için, tüm farı karıştırmak için hatta gözün katlanma bölgesi için kullanışlı. Genelde küçük göz kapakları için karıştırma fırçası olarak bunu tercih ediyorum.

uygun fiyatli goz fircasi
Uygun Fiyatlı Göz Fırçaları

Son olarak fırçaların birbirine benzer taraflarını yanyana göstermek istedim. Fırça kılları çok yumuşak değil. Ama çok sert de değil. Çok bastırmadan nazik hareketlerle uygulama yapmak göz bölgemiz için önemli. Bu zamana dek hiç kıl dökmediler.  Hiç deforme olmadılar. Fırçaların ucunda plastik bir koruyucu kapak oluyor. Ben o şeffaf kapağı bir tarafın kıllarını korumak amaçlı geçiriyorum ve korumasız kısım yukarda olacak şekilde fırça kabımda dik tutuyorum fırçaları.

Bu haftalık benden bu kadar …

Tavsiye ettiğiniz uygun fiyatlı göz fırçası varsa merakla önerilerinizi bekliyorum.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 3.3]

Toplam Ziyaret: 5606 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirRabia Tornacı

Yazar Hakkında

(73 yazısı var )

Ben Rabia.
Böyle bir platformda sizinle deneyimlerimi paylaşmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Cilt bakımı, mekan paylaşımı, belki ufak geziler her türlü deneyimi sizinle paylaşmak ve bir nebze de olsa fikir verebilmek beni çok mutlu edecektir. Bilginin her türlüsünün paylaştıkça arttığına inandığım için kendi üslubumca yazarak burda sizinle buluşmayı tercih ettim.
Kendim hakkında kısaca bilgi vermem gerekirse. Karadenizliyim, deniz aşığı bir balık burcuyum.Uzun bir öğrencilik dönemim oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Kimya bölümünü 2. sınıfta bırakıp, Rize Üniversitesinden Makine Resim Konstrüksiyon mezunu oldum. Makine ressamı diplomamı alıp, hiç kullanmam derken kendimi Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinde buldum. Halen öğrenciyim. www.tavsiyesever.com da yazmak ise bunca istemeyerek yaptığım şeyler arasında yüzüm gülerek yaptığım nadir işlerden.
Sizinle de bir hobim sayesinde buluşmak benim için çok keyif verici. Umarım beraber güzel paylaşımlara imza atarız. Sevgiler

Web sitesi: http://www.tavsiyesever.com