Vaseline Yoğun Nemlendirici Krem..

Özellikle kış aylarında gerek soğuktan gerekse de kaloriferli ya da klimalı ortamların nemsizliği yüzünden cildimiz çok kurur. Benim  sadece kış değil yaz aylarında da özellikle alt bacaklarım aşırı kurudur. O nedenle sürekli bir nemlendirme ihtiyacım oluyor. Nemlendirici kremlere ihtiyacım had safhada yani ama bu nemlendirici kremlerin de hem pratik hem de bacaklarımın kuruluğunu alacak kadar yoğun olması lazım. Bu konuda en beğendiklerimden biri de Vaseline yoğun nemlendirici krem oldu. 

Nemlendirici krem
Vaseline Yoğun Nemlendirici Krem

Böyle çevirmeli kapaklı ve sprey formundaki yoğun vücut nemlendirici kremleri ilk olarak Vazeline çıkartmıştı. Hatta bunun 2 çeşidi daha var, biri sarı ambalajlı temel onarım kremi diğeri de aloe içeriyor ama tabi benim tercihim kakaolu olandan yana oldu. Vaseline’den sonra benim görebildiğim en az 4-5 firma daha aynı tip sprey kremlerden çıkarttı. ben onları denemedim henüz ama formüllerinin hemen hemen yakın olacağını tahmin ediyorum.

nemlendirici krem
Vaseline Yoğun Nemlendirici Krem

Vaseline bu kremi saniyeler içinde emilen, vücuda kakao ışıltısı ve nemi veren, yağlı ve yapışkan bir his bırakmayan bir nemlendirici krem olarak tanımlamış. Vücudun ihtiyaç duyduğu her anda özellikle banyodan sonra rahatça kullanılabiliyor. Ben de öyle yapıyorum zaten, duştan sonra yumuşamış ve duş jelinden nemlenmiş cildime kremi uyguluyorum. Gerçekten de güzel nemlendiriyor ve hafif de bir parlaklık veriyor. Ayrıca vaat edildiği gibi kolay emiliyor. Ancak etkisi öyle günlerce sürsün diyorsanız öyle bir şey yok doğal olarak. Aslında en doğrusu tabi sabah-akşam olmak üzere kremi günde 2 defa sürmek. Ancak benim sabahları evden erken çıktığım için böyle krem sürecek bir vaktim olmuyor. O nedenle sadece akşamları sürmekle yetiniyorum. En azından bacaklarımın pul pul olmasının önüne geçmiş oluyorum.

nemlendirici krem
Vaseline Yoğun Nemlendirici Krem

 Yoğun nemlendirici krem tanımlamasına göre yapısı gerçekten de oldukça hafif, kolayca sürülüyor ve hemen emiliyor. Bu konuda çok rahatım. Sürer sürmez peşinden pantolon bile giysem rahatsız olmuyorum. 

Vaseline oldukça kolay bulunan bir marka, Gratis, Rossmann gibi kozmetik mağazalarından Migros carrefour gibi marketlere hatta ufat kozmetik depoları ve mağazalarına kadar her yerde bulunuyor. Ürünü Vaseline‘in kendi sayfasından inceleyebilirsiniz. Fiyatı sanırım 15-20 TL. olması lazım ama indirim zamanı tabi çok daha uyguna alınabiliyor. 

Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 3318 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

One thought on “Vaseline Yoğun Nemlendirici Krem..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir