Veronelli&Tagliatelle Makarna

Merhabalar

Bugün ki yazım bence herkesin severek tükettiği özellikle çocukların çok sevdiği bir besin olan makarna ile ilgili olacak.

Ben çok makarna tüketen bir tüketiciyim ve hemen hemen her çeşit makarnayı deneyimlemişimdir.

Ben markette alışveriş yaparken mutlaka farklı ürünlerin olup olmadığına bakar, ilgimi çeken ürünleri satın alırım.

Tagliatella makarnayıda o gün gördüm ve Migros’tan satın aldım.

Ürünü satın aldıktan bayağı bir süre sonra deneyimle fırsatı buldum ve hemen paylaşmak istedim.

Normal paket makarnalarının dışında yumurtası bol ve şekli değişik.

Veronelli makarna
Tagliatella makarna

Benim için görüntüsü bile bayağı ilgi çekiciydi ve tadınında değişik olacağını düşündüm.

Yumurtası yoğun olan makarnaların tadı güzel olur. Bir çok markanın kendilerine has ürettikleri çeşitleri mevcuttur. Ben bu sefer bunu deneyimlemek istedim.

Makarnamızı pişirme talimatına göre pişirim. Genelde pişirme talimatları al dente oluyor. Siz az daha çok pişmiş seviyorsunuz tadına bakarak süzebilirsiniz.

Tagliatella makarna
Tagliatella makarna

Ben biraz diri sevdiğim için tam talimata göre makarnamı pişirdim ve süzdüm. Burada size ben küçük bir mutfak sırrı vermek istiyorum. Makarnanızın haşlamış olduğunuz suyundan mutlaka bir bardak alın. Bu aldığınız makarna suyunu sosunuza ekleyebilir,yada süzülen makarnanızın içine ilave edebilirsiniz. Deneyin tadı daha bir değişik oluyor.

Sonuç olarak tada ve görünteye bakarak yorum yaparsam sizlere tadı gayet yerinde, görüntüsü de birbirine yapışmayan tel tel olmuş bir makarna yedim diyebilirim. Daire içindeki hali pişince dağılıp uzamış olsada gayet lezizdi.

Farklı makarnaların farklı tatlarını denemek isterseniz deneminizi tavsiye ederim.

Afiyet olsun.

Fiyat soracak olursanız 7 TL

Tagliatella makarna
Tagliatella makarna
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1453 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

    1. Merhaba
      Sosdan bahsetmedim çünkü bir ürün olmadığı için konunun dışına çıkmak istemedim. Sos hazırlamak benim o anki ruh halimle alakalı oluyor genelde.
      Sosta; yeşil ve kırmızı biber rendelenmiş soğan ve sarımsak, Kıbrıs seyahatinden aldığım özel bir domates sosu var. Ayrıca olmazsa olmaz maydanoz ve karabiber.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com