Vialand Adventure Land Gezimizin Notları

Yine bir etkinlik yazısı ile karşı karşıyayım sizlerle.

Bu haftaki yazım biraz poniler, biraz çocuk atv safari, biraz da su topu hakkında olacak. Son zamanlarda çocukları at binmeye götürme planları yaparken bize o kadar yakın olan Vialand Advanture Land‘dan haberimizin olmadığını öğrendim. Hemen kısacık bir araştırma yapıp, bir kaç görüşmeden sonra hafta sonu etkinliği planlanmış oldu.

Benim etkinlik arkadaşım Yasemen ve kızı Duru ile  yine geçen pazar buluştuk. Şansımıza o gün hava pek bir güzeldi. Düştük yine yola diyebilirim. 

Vialand Adventure Land
Vialand Adventure Land

Vialand hem bir avm, hemde bir Tema Park. İki sene önce tüm bir günümüzü Tema Parkta eğlenerek geçirmiştik. Şimdi yeni yapılan Advunture Land‘ı deneyimlemek hem güzel hemde bayağı eğlenceli oldu. Yine sizlere  fotoğraflarla anlatmaya çalışayım.

İlk önce çocuklar tavşanları gördüler ve hemen onları sevmek için çaba gösterdiler.

IMG-20151227-WA0021

Sonrasında 10 dakikalık poni binişi hakkımız vardı ve sırası ile iki tur eklinde at binişi gerçekleşti. Ben berke poniye biner attan korkar diye düşünürken atı tercih ederek beni bayağı bir şaşırttı.

Advunture-Land

Advunture-Land

Advunture-Land

En eğlenceli kısım atv safarimiz oldu. 15 dakika boyunca çocuklarımız atv kullandılar. Kullanılan atvler ilk başlangıç atvleri oldu.Basta ürkek olsalarda sonrasında aracı kavradıkça bir güzel yarıştılar. Biz annelerde peşlerinde koşturup durduk. Bir ara kazaya bile karıştık. Lastiğimizi patlattık.

Advunture-Land-safari

Advunture-Land

bir sonraki eğlencemiz su topuydu.Su topu bizim çocukların yaş grubuna uygun olmadığını düşünüyorum, çünkü çocuklarımız biraz korktu. Hava ile doldurulan büyük bir balon gölün üstüne bırakılıyor çocuğun hareketlerine göre değişiklik gösteriyor.

Advunture-Land-su-topu

Dediğim gibi bizim çocuklarımız için biraz korkutucu geldi. Bizde su topu hakkımızı ikinci kez atv ile değiştirerek kullanmış olduk.

Güzel bir pazar günümüz yine dolu dolu geçti. Benim paylaşımlarım hep yaşadığım şehir ile ilgili oluyor. Farklı şehirlerde farklı deneyimlerim olursa bir gün onlarıda anlatmaktan büyük bir keyif alacağıma eminim. İnşallah deneyimlerim.

Haftaya yeniden farklı bir paylaşımla ilgili görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1627 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com