Yalın “Bayıla Bayıla” Albümü ile Yeniden Merhaba Diyor

Yalın

Duygusal olup da,  Pop Müziğinin başarılı ismi Yalın‘ı sevmeyen pek yoktur sanırım. Yumuşacık ses tonu, güzel temiz yüzü, dedikodulardan uzak yaşayışı ile sadece genç kızların değil, genç erkeklerinde idolü olan bir sanatçı o. Yalın, 4 yıllık aranın ardından beklenen ve umut dolu olarak tabir edilen albümü “Bayıla Bayıla” ile yeniden bizlere merhaba dedi bu cuma. 

Klarnetten, bağlamaya, kanundan, çelloya, birçok farklı enstrümanın şarkılara hayat verdiği “Bayıla Bayıla” albümü dinleyiciler için Eylül’de bile yazı yaşatacak gibi. Albüm Seyhan Müzik etiketini taşıyor.

Hepsi birbirinden güçlü 11 şarkıdan oluşan albüm dinleyenlerin diline dolanacak enerji dolu hızlı şarkıların yanı sıra bir Yalın klasiği olan özel baladlardan oluşuyor. Tüm söz ve müzikleri Yalın’a ait olan albümün aranjmanları ise çıkış şarkısı “Tatlıyla Balla” parçasının müziğine de eşlik eden Özgen Akçetin ve Yalın’a ait.

yalin-bayila-bayila-album-1024x683

Albümde ilk klip ise, geçtiğimiz günlerde izleyiciler ile buluşan TATLIYLA BALLA adlı şarkıya çekildi. Sözleri Yalın tarafından kaleme alınan hareketli şarkının bestesi ise Yalın ve Özgen Akçetin’e ait. Şarkının klibi içinizi kıpır kıpır yaparken, klipteki kareler ise tatlı bir huzur veriyor.

Eriğe tuz gibi yarama buz gibi bir sen lazım

Yüzün cumartesi her gün bahar gibi umut lazım

Ya o seher yeli uçursa kalbini kapmam lazım

Gelip ruhumun en orta yerine konman lazım…..

Ve dinlerken insanı şunu dedirtiyor. Aşk güzel şey ya 🙂

Toplam Ziyaret: 331 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir